Hybrydowe sypialnie

MATERACE TEMPUR HYBRID

Dynamiczny rozwój technologii spowodował coraz częstsze pojawianie się określenia produktów mianem hybrydowych. Oprócz powstawania hybrydowych samochodów, systemów, powstały również materace hybrydowe. Czym się wyróżniają, na tle tych „klasycznych” materaców? Jakie technologie połączono, by uzyskać taki nowatorski produkt?

Marka Tempur, światowy lider technologiczny branży, postanowił połączyć dwie najpopularniejsze  techniki, ulepszając je i łącząc. Materace hybrydowe Tempur to połączenie pian termoelastycznych wraz ze sprężynami. Występują w dwóch wersjach: pierwsza z nich, to materac Hybrid Elite https://salonsnu.pl/materace-tempur/466-materac-tempur-hybrid-elite-25-83101743.html. Połącznie tych dwóch surowców umożliwia skumulowanie pozytywnych właściwości obu technologii. W ten sposób doskonała sprężystość łączy się z możliwościami nowoczesnych pian termoelastycznych.

Chociaż w pamięci wielu osób sprężyny mogą kojarzyć się głównie ze starymi, trzeszczącymi i niewygodnymi łóżkami, to należy dodać, że technologia ich wytwarzania znacznie się zmieniła. W materacu Tempur użyto sprężyn Precision. Technicznie, są to sprężyny o siedmiu zwojach, o wymiarach 4.5 na 10 cm. W praktyce, ich głównym zadaniem jest zapewnienie idealnie sprężystego podłoża, oraz zapewnienie doskonałego podparcia. Wierzchnie warstwy to piany termoelastyczne Tempur High Mobility oraz warstwa komfortowa.

Otwarte struktury komórek umożliwiają dopasowanie się do kształtu ciała, dzięki czemu każdy, kto korzysta z materaca, niezależnie od jego wagi może cieszyć się doskonałym podparciem. Kolejną ich właściwością jest redukcja nacisku: materiał przejmuje energię naciskającego nań ciała, bez wywierania nacisku zwrotnego. Umożliwia to idealne ułożenie ciała, co skutkuje nie tylko redukcją nieprzyjemnych doznań związanych z kręgosłupem czy mięśniami, ale też wspiera też układ krążenia śpiącego.

Materac ten sprawdzi się doskonale dla tych osób, które lubią umiarkowanie miękkie materace. Wystarczy się na nim położyć, by poczuć, jak z ciała uchodzi napięcie. Sprężystość pozwala na wygodną zmianę pozycji, z zachowaniem właściwego ułożenia ciała nawet  przez sen.

Z kolei dla osób które nie chcą utracić charakterystycznej sprężystości i stabilnego podparcia, a jednak wolą twardsze materace powstał Tempur Hybrid Luxe.

Jego wnętrze tworzą dwie warstwy sprężyn Precision, oraz wierzchnie warstwy materiałów Tempur: jeżeli chcesz sobaczyć jego przekrój kliknij tu: https://salonsnu.pl/materace-tempur/467-materac-tempur-hybrid-luxe-30-83101580.html. W odczuciu właśnie ten materac z kolekcji Hybrydowej jest nieco twardszy, od swojego niższego odpowiednika.

Materac hybrydowy marki Tempur to doskonały dowód na to, że połączenie tradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań może otworzyć wiele nowych możliwości. Jeżeli zastanawiasz się, czy materac hybrydowy jest dla Ciebie – zapraszamy do Salonu Snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *