Jak poprzez oświetlenie ścienne podgrzać atmosferę w sypialni?

sypialnia

Sypialnia kojarzy się nam przede wszystkim z miejscem, w którym spędzamy noc lub ucinamy sobie krótką drzemkę w ciągu dnia, kiedy kanapa w salonie jest zajęta. Ma gwarantować relaks, ukojenie i komfortowy wypoczynek.

Na klimat sypialni wpływa nie tylko umeblowanie, kolor ścian czy ulubione dodatki. Jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia jest odpowiednio dobrane oświetlenie główne i dodatkowe. Podkreśla ono styl pomieszczenia i pozwala wyeksponować elementy, na których najbardziej nam zależy. W sypialni najlepiej sprawdzają się lampy ścienne. Są one idealnym rozwiązaniem zwłaszcza do pomieszczeń o małym metrażu, w których brakuje miejsca na oświetlenie stojące. Ich wybór na rynku, pod względem kształtu, stylu i formy, jest ogromny. W sklepach stacjonarnych bądź internetowych z łatwością upolujemy okaz, który idealnie wpisze się w klimat naszej sypialni.

Gra światła

Sypialnia to najbardziej intymne (zaraz po łazience) miejsce w domu czy mieszkaniu. Sprzyja nie tylko codziennemu wypoczynkowi, ale również romantycznym chwilom we dwoje. Do stworzenia wyjątkowej, nastrojowej atmosfery wybierzmy ciepłe, najlepiej żółte, światło. Barwa ta pomaga rozluźnić się i wprowadza w zmysłowy nastrój. Może kojarzyć się z gorącym słońcem, plażą i pełnym relaksu, wakacyjnym dniem. Taki efekt uzyskamy, dzięki kolorowym żarówkom – żółtym, pomarańczowym, a nawet czerwonym. Nietypowe lampy na ścianę, dające ciepły, czerwony blask, to propozycja dla odważnych, którzy chcą uzyskać w sypialni wręcz buduarowy klimat.

Podkręcenie

By podkręcić atmosferę w sypialni, warto zainwestować w kinkiety z regulacją natężenia światła. Delikatnie przygaszone, przyjemne, ciepłe tony lampy ściennej gwarantują pełne odprężenie i ukojenie nerwów oraz sprawiają, że nasze ciała będą wyglądać na gładsze, szczuplejsze i bardziej atrakcyjne, co niewątpliwie wpłynie korzystnie na samopoczucie. Łagodne światło jest jednym z kluczowych elementów sensualnej sypialni. Funkcja regulacji pozwoli na dostosowanie mocy lampy do pory dnia i aktualnych potrzeb. Lampy ścienne wspaniale rozpraszają światło, dając pożądany efekt wizualny. Zamknięte klosze lamp emitują delikatniejsze światło, skupiające się na wybranym elemencie, jak mebel, obraz czy lustro. Klosze otwarte natomiast pozwalają na oświetlenie całej sypialni. Wybór zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Gorący płomień

Świetnym dodatkiem do światła lampy ściennej w zmysłowej sypialni będzie ciepły płomień świecy. Takim detalem wykreujemy jeszcze bardziej romantyczny nastrój, a migający, gorący ognik, z pewnością podgrzeje atmosferę do czerwoności.

Wyobraźnia pracuje

Wyobraźcie sobie przytulnie urządzoną sypialnię, z wygodnym, dużym łóżkiem, przytłumionym oświetleniem ściennym i płomieniem świec, wolną muzyką sączącą się z głośników i lampką wykwintnego, czerwonego wina w dłoni, z ukochaną osobą przy boku… Czy istnieje lepszy sposób na spędzenie romantycznego wieczoru w domowym zaciszu?

A teraz światło gaśnie…a Ty oddajesz się samym przyjemnością.