Jak umeblować strefę wypoczynkowo – telewizyjną w loftowym stylu?

Duże narożniki do salonu

Pokój dzienny to wspólna przestrzeń, którą dzielą wszyscy domownicy.  Dlatego ważne jest aby  zaaranżować ją tak, aby cała rodzina czuła się swobodnie i komfortowo. W pokoju dziennym najczęściej gromadzimy się przed telewizorem, oglądając wspólnie filmy czy ulubione seriale. To nasze domowe centrum rozrywki. Najważniejszymi elementami wyposażenia w tej przestrzeni są, komoda RTV oraz wygodny mebel wypoczynkowy.

Wybierając komodę RTV oraz mebel do siedzenia dla całej rodziny musimy kierować się oczywiście stylem w jakim urządzamy pokój dzienny.

 Obecnie bardzo popularny jest styl loftowy. Oryginalne loftowe wnętrza cechują  wysokie sufity, otwarta przestrzeń, nieosłonięte okna wpuszczające dużo światła oraz industrialne dodatki. To styl wywodzący się z opustoszałych fabryk i magazynów zaadaptowanych na lokale użytkowe i mieszkalne.

Aranżując pokój dzienny w klimacie loftu, pamiętajmy, że w tym przypadku mniej znaczy więcej.  Ilość mebli powinna być ograniczona do koniecznego minimum, bo w tym stylu najważniejsza jest przestrzeń. Nie zagraćmy jej. Podstawowe meble to wygodna kanapa oraz duży narożnik lub małe eleganckie narożniki, komoda RTV oraz loftowy stolik kawowy. W loftowym wnętrzu nie może zabraknąć drewna metalu i szkła.

RTV Pokój Dzienny

Komoda TV, pasująca do pokoju dziennego w stylu loft, powinna być prosta, w kolorze jasnego drewna, które będzie dobrze harmonizować z metalowymi nogami w kolorze czarnym. Również czarne metalowe uchwyty dodadzą industrialnej nuty. Wybierając szafkę RTV nie zapominajmy o funkcjonalności.

Komoda RTV

Meble RTV (https://salonwega.pl/meble/pokoj-dzienny/meble-rtv/) powinny być wyposażone w odpowiednią ilość szuflad, szafek i półek, aby ukryć wszystkie potrzebne akcesoria jak piloty, kable, konsole itp. Dobrze jest odpowiednio zaakcentować ścianę, na której będzie stała komoda RTV. Świetnie sprawdzi się na niej cegła lub beton architektoniczny. To wykończenia charakterystyczne dla loftowego stylu (RTV Pokój Dzienny). Takie ściany medialne są bardzo efektowne, a jednocześnie pomagają wyznaczyć przestrzeń.

Jeżeli potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania, możemy do szafki RTV dobrać odpowiedni regał lub komodę. Pamiętajmy jednak, że w stylu loft najważniejsza jest przestrzeń. Nie możemy jej przytłoczyć nadmiarem mebli. Kupujemy tylko te niezbędne 🙂

Sofa z funkcją spania czy Duży Narożnik ?

Meble wypoczynkowe w loftowym stylu powinny być okazałe. Świetnie sprawdzi się duży narożnik obity czarną skórą, postawiony na czarnej metalowej ramie lub metalowych nogach. Zmieści się na nim cała rodzina. Jeśli nie chcemy skórzanej tapicerki na meblu, możemy wybrać coś z tkanin łatwo czyszczących w jednolitym kolorze; szarości lub beżu. Unikajmy intensywnych kolorów oraz wzorów. Najważniejszy jest minimalizm.

Nowoczesne Narożniki do Salonu

Wybierając narożniki nowoczesne do salonu zwróćmy uwagę na detale wpływające na komfort wypoczynku takie jak odpowiednia wysokość i głębokość siedzisk, dobrze wyprofilowane i odpowiednio wysokie oparcia. Mebel ma pasować do wnętrza, ale jednocześnie zapewniać komfortowy wypoczynek domownikom oraz gościom. Dobrze jeśli mebel posiada funkcję spania i pojemnik. Nie będzie problemu kiedy będziemy chcieli przenocować gości. Oferta dostępna jest pod adresem https://salonwega.pl/meble/meble-wajnert/narozniki/.

Nowoczesne Narożniki do Salonu

Loftowe Meble

Jeżeli pokój dzienny jest mniejszych gabarytów zrezygnujmy z dużego narożnika do salonu z funkcją spania na rzecz mniejszej kanapy czy sofy. Bez problemu znajdziemy odpowiednie modele pasujące do loftu. Bardzo modne ostatnio modele na nóżkach, o prostej formie będą pasować idealnie. Obicie kanapy, tak jak w przypadku narożnika nowoczesnego, powinno być stonowane, jednokolorowe. Dobrze sprawdzą się plecionki o strukturze lnu. Pasują do loftu i świetnie wyglądają na meblach o prostych kształtach.

Fotel loftowy

Do kanapy możemy dobrać fotel, jeden lub dwa, w zależności od tego ile mamy miejsca. Nie musi być z tej samej serii co kanapa. Wystarczy jeśli będzie wyglądał industrialnie. Dużą zaletą foteli w tym stylu jest to, że mają niewielkie gabaryty. Aby podnieść komfort wypoczynku, możemy dokupić puf, który będzie pełnił rolę podnóżka, a w razie potrzeby będzie dodatkowym siedziskiem.

Ustawiając mebel wypoczynkowy przed ściana medialną pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości. Ma to ogromny wpływ nie tylko na nasz wzrok, ale również kręgosłup. To bardzo ważny aspekt, należy poświęcić mu uwagę. Podstawowa zasada – im większy ekran telewizora, tym większa odległość od niego.

Stolik Kawowy Loft

Ważnym elementem w przestrzeni wypoczynkowo – telewizyjnej jest stolik kawowy. To niezbędny element, musimy przecież mieć gdzie postawić przekąski i napoje. Można wybrać stolik lub małą ławę z tej samej kolekcji co komoda TV, całość będzie spójna, pasująca do siebie. Równie dobrze może być to mebel jedynie psujący stylem. Zasada jest podobna jak przy wyborze komody RTV, czyli czarne metalowe nogi, gruby drewniany blat. Stolik powinien wyglądać surowo, blat może być również kamienny. W tej roli dobrze sprawdzi się również duży puf o prostych kształtach, na którym możemy ustawić tacę z napojami i przekąską. Można wybrać taki na kółkach, wtedy będziemy mieć mobilny stolik.

We wnętrzach loftowych ograniczamy ilość dodatków. Tutaj funkcje estetyczne przejmują elementy użytkowe jak np. designerskie oświetlenie. Jak dobrze poszukamy, możemy znaleźć na pchlim targu stare pofabryczne klosze lub lampy.

Jeśli zależy nam na dekoracjach ścian, dobrze sprawdzą się np. grafiki lub plakaty w czarnych ramkach lub antyramach.

Loftowe wnętrza choć wydają się bardzo surowe, są bardzo komfortowe. Taka minimalistyczna uporządkowana przestrzeń, bez zbędnych dodatków, sprzyja relaksowi i wyciszeniu.

RTV Pokój Dzienny