Jak urządzić praktyczne mieszkanie w nowoczesnym stylu?

mieszkanie

Aranżacja domu lub mieszkania to duże wyzwanie, które wymaga przemyślenia zarówno aspektów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Dodatkowo warto uwzględnić obowiązujące trendy wnętrzarskie. Jeśli zdecydujesz się na wnętrze w stylu nowoczesnym, czeka cię wiele trudnych wyborów. Szeroka dostępność mebli i dodatków sprawia jednak, że dobór poszczególnych elementów będzie prawdziwą przyjemnością.

Styl nowoczesny – połączenie dobrego designu i funkcjonalności

Styl nowoczesny to jeden z najchętniej wybieranych trendów w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje go minimalistyczne podejście do mebli, które wyróżniają się zachwycającym designem. Estetyka to podstawa, jednak podczas swoich wyborów do nowoczesnych wnętrz nie można również zapomnieć o funkcjonalności.

Wyposażenie wnętrz w stylu nowoczesnym powinno stanowić doskonałe uzupełnienie dla ścian, podłóg oraz elementów architektury. Naturalne drewno często przeplata się tutaj z frontami na wysoki połysk, a szkło jest uzupełniane metalem lub wytrzymałym tworzywem sztucznym. Nowoczesność nie boi się również naturalnych materiałów, takich jak beton lub drewniane lamele, które stanowią ważną część aranżacji ścian.

W zależności od projektu wnętrza nowoczesne mogą mieć klasyczną i stonowaną kolorystykę lub zachwycać mnogością wykorzystanych barw. Wielu projektantów wybiera też nasycony kolor przewodni, który pojawia się w kilku elementach pomieszczeń, np. w formie mebli, witryn, obrazów, poduszek czy zasłon. Tak szerokie podejście do aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnym pokazuje, że każdy w tym przypadku powinien odnaleźć swoje ulubione połączenia. Równie ważny jest wybór komfortowych mebli. W domu przecież żyjemy, odpoczywamy, pracujemy, spędzamy czas z rodziną oraz organizujemy spotkania z przyjaciółmi.

Nowoczesna kanapa z funkcją spania – połączenie estetyki i funkcjonalności

mieszkanie

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Pomieszczenie to trudno wyobrazić sobie bez wygodnej sofy dla całej rodziny. W zależności od rozkładu pomieszczenia oraz swoich upodobań można postawić na klasyczną kanapę lub praktyczną rogówkę. Odpowiednio dobrana kanapa bardzo często oddziela też strefę relaksu od części jadalnianej salonu.

Podczas zakupu kanapy kierować należy się nie tylko jej kształtem, wielkością czy zastosowanymi materiałami. Równie ważna jest jej funkcjonalność, którą w szczególności docenią właściciele niewielkich mieszkań. Podczas wyboru do nowoczesnego wnętrza warto postawić na designerską sofę rozkładaną z funkcją spania. Dzięki temu za dnia będzie stanowiła jeden z ulubionych mebli wszystkich domowników, a wieczorem może stać się praktycznym łóżkiem.

Prawdziwym hitem ostatnich sezonów są designerskie sofy na nóżkach, które prezentują się elegancko i efektownie. Wiele nowoczesnych modeli do wyboru można znaleźć w kolekcji mebli Moon – https://moonmeble.pl/meble/sofy/designerskie-sofy-z-funkcja-spania. Pamiętaj, że wybór kanapy o uniwersalnym i ponadczasowym kolorze sprawia, że ewentualne zmiany w pomieszczeniu nie będą na tobie wymuszały zakupu nowej sofy.