Jak wybrać łóżko dla dziecka aby było wygodne i bezpieczne?

łóżko dla dziecka

Łóżko to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego mieszkania i pokoju, w którym śpimy. To właśnie w tym miejscu spędzamy ogromną część swojego życia, wypoczywając, regenerując się do działania, zbierając energię, którą później będziemy spożytkowywać w ciągu dnia. Dlatego bardzo ważnym czynnikiem jest to, aby nasze łóżko było po prostu komfortowe dla osób, które na nim śpią. Łóżko dziecięce może stanowić jeszcze większe wyzwanie meblowe. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości solidny mebel, który posłuży nam przez wiele lat.

Łóżko do pokoju dziecka

Niestety niewielkich rozmiarów mieszkania, które stają się coraz powszechniejszym modelem w Polsce mają tę właściwość, że jeśli nie chcemy zagracić całej wolnej dostępnej przestrzeni, to musimy rozważnie podejmować decyzje o tym, jakie właściwie meble wstawiamy do mieszkania. Łóżko jest jednym z tych mebli, które w przestrzeni mieszkalnej zajmuje zdecydowanie dużo miejsca, ale jest nam niezbędne, jeśli chcemy naprawdę się wysypiać. Wybór łóżka do pokoju dziecięcego jest jeszcze większym wyzwaniem, bowiem takie rozwiązanie powinno być z jednej strony wygodne, z drugiej bezpieczne, a z trzeciej – nasze dziecko powinno mieć poza łóżkiem jakąkolwiek dostępną przestrzeń w pokoju, gdzie będzie mogło się po prostu bawić. Dlatego też niewielki metraż może być sporym wyzwaniem dla rodziców z dziećmi.

Wykorzystanie przestrzeni w pokoju

Natomiast dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, które dostosowują się do realiów mieszkaniowych możemy urządzić tak pokój dziecięcy, że nasz maluch będzie miał w nim wszelkie niezbędne rzeczy, aby mógł wypoczywać w swojej prywatnej przestrzeni, a z drugiej strony wciąż będzie to możliwie jak najbardziej funkcjonalne. Co tak właściwie to oznacza? Tutaj warto pokusić się o wykorzystanie przestrzeni nie tylko tej podłogowej, ale także wysokiego sufitu w mieszkaniu. Dlatego też pierwszym świetnym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe z biurkiem na dolnym piętrze. Dzięki temu zapewniamy mu wygodne spanie w swojej prywatnej przestrzeni na górze, z drugiej zaś na dole będzie mieć swoje własne biurko, przy którym może odrabiać lekcje, rysować, pisać czy wykonywać różne prace plastyczne. Łóżko piętrowe powinno być dosyć duże, jeśli chcemy aby spełniało swoje zadanie przez kilka kolejnych lat. Nasza pociecha będzie rosnąć, dlatego spanie na piętrowym łóżku powinno być dostosowane do tego.

Piętrowe łóżko do pokoju dziecięcego

Łóżko dziecięce piętrowe powinno być dobrze zabezpieczone, tak abyśmy mieli pewność, że dziecko nie spadnie z wysokości i nie zrobi sobie na nim krzywdy. Dodatkowo lepiej zainwestować w schodki do łóżka niż zwykłe szczebelki. Tego rodzaju rozwiązaniem będzie bezpieczniejsze przy wchodzeniu i schodzeniu z łóżka. Łóżka piętrowe mogą mieć bardzo różne warianty i zamiast biurka w dolnej części możemy urządzić naszemu maluchowi swoisty plac zabaw, gdzie będzie mógł spędzać czas po prostu na dywanie. Każdy z pewnością wybierze rozwiązanie, które z jednej strony zapewni bezpieczeństwo podczas snu dziecku, a z drugiej strony będzie na tyle funkcjonalne, że dziecko będzie czuło się komfortowo w swoim pokoju.