Jakie są dobre kosiarki do trawy?

kosiarka do trawy

Kosiarki do trawy to podstawowy element wyposażenia każdego gospodarstwa domowego, które dysponuje działką. Zadbana i przystrzyżona trawa dobrze wygląda, i można na niej spokojnie wypoczywać. Jakie kosiarki do trawy spalinowe są najlepsze, i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rodzaje kosiarek – jakie najlepsze?

Najpopularniejszymi rodzajami kosiarek są spalinowe i elektryczne – ten pierwszy rodzaj zasilany jest za pomocą benzyny, drugi natomiast działa podłączony do prądu. Kosiarki elektryczne powoli odchodzą w zapomnienie, ponieważ poruszanie się z kablem podłączonym do kosiarki podczas koszenia jest niebezpieczne i niewygodne. Kosiarki do trawy spalinowe obecnie dostępne w sklepach są najczęściej bardzo ekonomiczne i wytrzymałe, a silnik spalinowy nie powoduje, że kosiarka jest ciężka i nieporęczna. Podczas koszenia trawy można wjechać nią w dowolne miejsce na ogrodzie bez konieczności pilnowania kabla, który zwyczajnie może się zaplątać w krzewy czy drzewka.

Najlepsza kosiarka spalinowa to taka, która dopasowana jest do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dla przykładu, doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczy dużych obszarów do koszenia będzie kosiarka o większych rozmiarach, która kosi większą powierzchnię podczas prowadzenia po powierzchni. Małe działki czy trawniki szybko za to skosimy kosiarką spalinową niewielkich rozmiarów – taki sprzęt sprawdzi się również doskonale w przypadku trawników z dużą ilością krzewów i kwiatów, ponieważ łatwiej nią wtedy manewrować.

Kosiarki spalinowe – czy to się opłaca?

Kosiarka spalinowa to przede wszystkim dobra inwestycja, jeżeli posiadamy własną działkę czy ogród, i chcemy, by w porze wiosenno-letniej był on zadbany. Kosiarka spalinowa wcale nie zużywa dużo paliwa, szczególnie te sprzęty z ekonomicznym silnikiem są bardzo wydajne i nie ma konieczności ciągłego dolewania benzyny. Dobrej jakości kosiarki do trawy spalinowe posłużą przez długie lata, jeżeli tylko użytkownik będzie odpowiednio o nie dbać. Co to oznacza? Przede wszystkim należy ją regularnie czyścić i dbać o ostrze, a także używać dobrej jakości benzyny zalecanej przez producenta. Kosiarki spalinowe to trafny zakup, i warto go rozważyć dla własnej wygody i komfortu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki?

Pierwszą i podstawową kwestią przy zakupie kosiarki jest to, by odpowiednio dobrać jej rozmiary i moc do naszych potrzeb. Nie ma sensu kupować dużej i szerokiej kosiarki spalinowej, jeżeli nie posiadamy dużej powierzchni do koszenia. Szczególnie ważny jest rozmiar kosiarki w przypadku, jeżeli na naszej działce znajdują się liczne krzewy i kwiaty – duża kosiarka o szerokich kołach zwyczajnie nie da rady wjechać w mniejsze szczeliny np. między dwoma krzewami. Przy zakupie warto także zwrócić uwagę na producenta kosiarki, a informacje o polecanych modelach możemy uzyskać najczęściej u pracowników sklepów budowlanych czy gospodarczych. To oni mogą polecić nam najlepsze kosiarki w atrakcyjnych cenach.