Jak wybrać wygodny materac?

materace piankowe

Wszyscy potrzebujemy regeneracji i odpoczynku, dlatego nie marginalizujemy znaczenia snu. Nasza sypialnia to ważne miejsce. Musimy zadbać nie tylko o jej estetykę, ale również o wybranie komfortowego materaca, który zapewni naszemu kręgosłupowi odpowiednie podparcie. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Oto garść praktycznych porad, które okażą się pomocne jeśli właśnie chcesz kupić dobry materac.

Zalety materacy piankowych

Godne polecenia są wygodne materace piankowe, które dopasowują się do naszego ciała, zapewniają idealne podparcie i komfort. Jeśli rano po wstaniu z łóżka odczuwamy jakiekolwiek dolegliwości to warto poszukać przyczyny. Czasami to skutek źle dobranego materaca, który nie pozwala nam dobrze wypocząć. 

budowa materaca piankowego

Kluczowe jest również dobranie odpowiedniej twardości, która jest oznaczona wartościami H2, H3, H4… to jedne z najbardziej popularnych twardości. Im niższa cyfra tym materac jest bardziej miękki. Osoby z nadwagą powinny wybierać dosyć twarde materace, aby uniknąć bólu pleców po wstaniu z łóżka. Sprawdzą się dla nich materace piankowe z wkładem kokosowym.

Najlepsze materace to pewność, że dobrze wypoczniemy i będziemy gotowi na wyzwania następnego dnia. Materace piankowe są dwustronne i zazwyczaj składają się z kilku warstw lub jednego kawałka pianki. Możliwość zamówienia materaca przez internet to wielka wygoda. Możemy porównać mnóstwo modeli i wybrać doskonałą jakość w dobrej cenie.

Higiena i lekkość… materace, które Cię nie rozczarują

Pianka to surowiec, który pojawia się wciąż w nowych odsłonach, jest coraz bardziej udoskonalana, aby zapewnić komfort i spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. To ważne, aby wybrać odpowiedni rozmiar i pokrowiec, który będzie łatwy w nakładaniu i ściąganiu. To pozwoli utrzymać higienę, ponieważ pokrowiec taki łatwo wyprać.

budowa materaca

Pianka jest wysoce elastyczna. Natychmiast dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Godny zainteresowania jest materac piankowy z kokosem – Baby Coco Max. Ten naturalny surowiec jest często wykorzystywany w produkcji materacy, ponieważ ma doskonale właściwości higroskopijne. Zapobiega powstawaniu grzybów, pleśni czy innych drobnoustrojów, które lubią się namnażać w naszych materacach.

Dużą zaletą materacy piankowych jest również fakt, że są bardzo lekkie, co ułatwia transport czy wszelkie przeprowadzki. Trzeba więc przyznać, że ten innowacyjny surowiec, który wciąż jest udoskonalany pozwala nam raz na zawsze zapomnieć o bólach kręgosłupa czy niewyspaniu. Wybierz więc swój model i ciesz się zdrowym snem. 

strefa komfortu