Jak zmienić wystrój salonu za pomocą dodatków?

salon

Sypialnia to miejsce, w którym znajdują się zazwyczaj jedynie podstawowe meble. Każdy chciałby jednak, aby jego sypialnie, bez względu na jej rozmiar, była przytulna i komfortowa. Jeśli jednak nie dysponujemy sporymi funduszami, a nasza sypialnia nie jest sporych rozmiarów, czy da się wyczarować tam miejsce, do którego będzie chciało się wracać? Oczywiście! Wystarczy uruchomić wyobraźnię i swoje umiejętności manualne, a aranżacja nowej sypialni stanie się przyjemnością. Gotowi? To zaczynamy! 

Nowa sypialnia bez dużego nakładu finansowego? 

Stworzenie sypialni marzeń nie wymaga ani dużych nakładów finansowych, ani wielkich umiejętności aranżacyjnych i dekoratorskich. Przyda się jedynie trochę pomysłów i inspiracji, a w krótkim czasie z niepozornych przedmiotów, może powstać ciekawa i nietypowa aranżacja. W tym sezonie rządzi biel i pastele – minimalistyczne meble, białe szafki i proste, klasyczne łóżko oznaczają nieskończone możliwości. Mamy więc spore pole do popisu. Wnętrze tworzą głównie dodatki – meble to zazwyczaj tło całej aranżacji. Ważne jednak, aby były one ze sobą spójne i utrzymane w podobnej kolorystyce.  

Aby odmienić sypialnię nie musimy robić remontu. Wystarczą właściwie dobrane do siebie i spójne dodatki. Niezwykle ważna jest pościel. Piękny wzór i wysoka jakość wykonania sprawią, że wypoczynek będzie przyjemnością. Pościel może również stanowić mocny akcent – w postaci wzoru lub intensywnego koloru. Drobne kwiaty, niczym z wiejskiej chatki wprowadzą rustykalny klimat, nowoczesne liście monstery, tak modne ostatnio sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, a pościel w mocnym kolorze podkreśli charakter wnętrz w stylu glamour. Wybór wzorów i kolorów jest ogromny, dlatego z bez problemu każdy znajdzie na rynku coś dla siebie.  

Odmień sypialnię bez remontu! 

Pościel to nie wszystko. Jeśli chcesz odmienić całkowicie charakter pomieszczenia, warto również zastanowić się, jakie inne elementy będą pasować do interesującego nas stylu pomieszczenia. Ważna jest też narzuta, poduszki i które, które utrzymane w podobnej kolorystyce wprowadzą atmosferę spokoju i komfortu oraz sprawią, że pomieszczenie stanie się przytulne. Aranżację przy pomocy poduszek i narzuty można dowolnie zmieniać. Ozdobne poduszki również powinny być dopasowane do całości aranżacji.  

W aranżacji sypialni ważne są nie tylko tkaniny. Ozdoby i dodatki to kwestia, o którą także powinniśmy zadbać. Kwiaty sztuczne bądź żywe, wazony, świece, zasłony, pościel i dywany również mogą podkreślić charakter wnętrza. Kolejną ważnym aspektem są także ramki, lustra, plakaty i zdjęcia na ścianach. Idealnym rozwiązaniem do sypialni będą plakaty retro, plakaty miasta czy plakaty szkice. Parapety mogą idealnie sprawdzić się jako półka, na której ustawić można ozdoby i pozostałe dekoracje, takie jak zdjęcia w ramkach.  

Już wiesz, że za pomocą prostych i tanich rozwiązań możesz szybko i skutecznie odmienić całe wnętrze i sprawić, że będzie ono komfortowe i przytulne.