Jaka lampa Nowodvorski do salonu?

salon

Salon to najbardziej reprezentacyjna część domu i w większości przypadków największe z domowych pomieszczeń, które może wymagać zastosowania nie tylko oświetlenia centralnego, sufitowego, ale i dodatkowych punktów świetlnych. Ich funkcję najczęściej realizują lampy stojące i kinkiety, a niekiedy również dekoracyjne oświetlenie mebli i sprzętu RTV. Jakie lampy Nowodvorski możemy wykorzystać w aranżacji nowoczesnego salonu?

Oświetlenie centralne – lampy sufitowe i wiszące

Podstawą oświetlenia każdego przestronnego pomieszczenia są lampy sufitowe, które mogą przybierać różnorodne formy. Wśród oryginalnych lamp Nowodvorski na szczególne wspomnienie zasługują przede wszystkim cieszące się olbrzymią popularnością spoty, czyli sufitowe oświetlenie punktowe zwykle instalowane na specjalnych listwach, składające się z kilku punktów świetlnych mających kształt wąskiej tuby. Niekiedy spoty mają formę ruchomych reflektorów, które można ustawiać w różnych kierunkach, zgodnie z własnymi potrzebami. Sufitowe lampy Nowodvorski to także ozdobne plafony trafnie wpisujące się w potrzeby wielu nowoczesnych aranżacji, w tym plafony w stylu skandynawskim, loftowym i vintage, a także lampy wiszące, w tym niezwykle charakterystyczne modele lamp systemu Cameleon.

Oświetlenie ścienne i lampy stojące

Dopełnieniem podstawowego oświetlenia sufitowego centralnego i punktowego, które jest przeznaczone do oświetlenia stołu lub blatu roboczego, są dekoracyjne kinkiety i stojące lampy Nowodvorski. W przypadku kinkietów są to zarówno klasyczne lampy z kloszami, jak i nowoczesne reflektory w formie ruchomych spotów, świecące punktowo, pozwalające oświetlać wybrane fragmenty przestrzeni reprezentacyjnego salonu. Jeśli do wnętrza salonu chcesz wstawić stojącą lampę Nowodvorski, możesz wybierać pomiędzy lampami podłogowymi na wysokim stelażu i stołowymi oraz biurkowymi. Lampy stołowe na ogół emitują rozproszone, dekoracyjne światło i zwykle ustawia się je na meblach, na przykład na komodzie lub stoliku kawowym. Lampki biurkowe świecą punktowo, zapewniając tym samym większy komfort podczas nauki lub pracy przy blacie roboczym.

Szukając oryginalnych lamp Nowodvorski do salonu, możesz wybierać nie tylko pomiędzy różnymi kategoriami oświetlenia sufitowego, ściennego i stojącego, ale także sięgnąć do nowoczesnych systemów szynowych. To rozwiązanie dość często stosowane w lokalach użytkowych, które z powodzeniem można wdrożyć również w domach mieszkalnych, zwłaszcza w przestronnych, dużych i nowocześnie urządzonych wnętrzach.