Jakie doniczki plastikowe warto wybrać?

doniczki plastikowe

Dziś miłośnicy ogrodnictwa i roślinności mają naprawdę wielką frajdę podczas kupowania doniczek. W końcu w sklepach jest tak ogromny ich wybór, że niezależnie od potrzeb czy gustu, każdy może znaleźć coś dla siebie. Przekonaj się zatem, jakie doniczki plastikowe warto wybrać i czym należy się kierować podczas dokonywania zakupu.

4 cechy, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając doniczki

  • Tworzywo, z którego została wykonana doniczka – obecnie nadal najpopularniejsze są doniczki plastikowe. Producent w tym przypadku powinien gwarantować wysoką jakość, bo tylko taki zakup Ci się opłaca. Plastikowe doniczki mają zapewnić trwałość trwałości, choć oczywiście nie wszystkie modele spełniają te oczekiwania. W końcu istnieją różne tworzywa sztuczne i te całkiem najtańsze produkty cechują się tym, że plastik jest tam bardzo miękki, przez co łatwo się wygina i jest mniej stabilny.
  • Rozmiar doniczki – podczas kupowania doniczki koniecznie zwróć uwagę na wymiar pojemnika – głównie na jego szerokość i głębokość. Jeśli masz taką możliwość, sprawdź, jak duży jest korzeń, gdyż nieodpowiednio dopasowana doniczka sprawi, że roślina nie będzie rozwijała się prawidłowo. Pamiętaj, że w niskiej jakości doniczce, która do tego będzie źle dopasowana pod względem rozmiaru, może dojść do odkształcenia. Co ciekawe bardzo duża doniczka to także nie jest optymalne rozwiązanie, gdyż może ona zwiększyć ryzyko pojawienia się chwastów, które będą niekorzystnie działały na rozwój rośliny.
  • Cena – cena, którą musisz zapłacić za doniczkę zawsze ma znacznie. Jednak szczególnie jest ona ważna, gdy kupujesz większą ich ilość. W takim przypadku sprawdź, czy może jakaś hurtownia oferuje znacznie korzystniejszą cenę i w ten sposób sporo zaoszczędzisz bez utraty jakości. Pamiętaj o tym, że wybierając wysokiej jakości doniczki plastikowe od renomowanych producentów, zyskujesz modele, z których będziesz mógł wielokrotnie korzystać przez wiele lat, a nie tylko jednorazowo.
  • Kształt doniczki – aspekt estetyczny także odgrywa bardzo istotną rolę, więc podczas kupowania doniczki zwróć uwagę na jej kształt, ale też na grubość ścianek czy wielkość otworów. Każdy detal ma znaczenie, w tym oczywiście kolor doniczki plastikowej. Warto zaznaczyć, że ciekawym dodatkiem może być też osłonka, dzięki której przy okazji zyskasz jeszcze dodatkową ozdobę wnętrza.

Solidne doniczki plastikowe – producent, któremu warto zaufać

Ze względu na spory wybór doniczek plastikowych naprawdę nie jest łatwo wybrać te, które będą wyróżniały się wysoką jakością. Dlatego, zamiast kupować pierwsze lepsze modele, to najlepiej poszukaj zaufanego dostawcy, kupuj od producenta doniczek plastikowych czy wybierz specjalistyczny sklep ogrodniczy – stacjonarny bądź też internetowy. Kiedy postawisz na dokonanie zakupu przez Internet, to koniecznie zwróć uwagę na specyfikację produktu. Wtedy też porównaj poszczególne modele i wybierz ten, który pod każdym względem będzie najbardziej spełniał Twoje oczekiwania. 

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, jak doniczki plastikowe są produkowane. Producenci, tacy jak Prosperplast zwracają dużą uwagę na wdrożenie procesów ekologicznych do swoich linii technologicznych, w efekcie mimo wykorzystania tworzyw sztucznych, produkty takie są w pełni przyjazne środowisku.