Jakie środki utrzymania czystości powinny znaleźć się w Twojej łazience?
Utrzymanie czystości jest niezwykle istotne nie tylko w lokalach gastronomicznych czy gabinetach lekarskich, lecz także w prywatnych domach. Takie łazienki są zwykle mniej zanieczyszczone niż te w miejscach publicznych, ale również muszą być odpowiednio często sprzątane. Jakie preparaty powinny pojawić się w każdej łazience? O których środkach czystości nie możesz zapomnieć?
Chemia do czyszczenia łazienki
Środki czystości do łazienki pozwalają na poradzenie sobie nie tylko z widocznymi zabrudzeniami, lecz także bakteriami gromadzącymi się w takich miejscach, jak np. deska sedesowa. W prywatnych łazienkach ryzyko zarażenia się niechcianymi chorobami jest mniejsze, jednak pomimo tego faktu warto regularnie sprzątać te pomieszczenia. Poszczególne środki czystości różnią się dokładnym zastosowaniem. Najpopularniejsze z nich to płyny do:
- kafelków,
- toalet,
- szyby prysznicowej,
- armatury,
- mebli,
- baterii i metalowych elementów,
- luster.
Dużym zainteresowaniem cieszą się również preparaty uniwersalne, określane mianem płynów do czyszczenia łazienki. Takie produkty nie poradzą sobie z kamieniem gromadzącym się na bateriach czy prysznicowych drzwiczkach, jednak będą dobrym wyborem w sytuacji, gdy chcesz umyć podłogę, blat czy np. wannę. Jeśli musisz doczyścić bardziej wymagające zabrudzenia, konieczne okazuje się postawienie na specjalistyczne środki czystości.
– Domowe środki do czyszczenia łazienki są zwykle delikatniejsze niż te wykorzystywane w miejscach publicznych. Występują one także w znacznie mniejszych opakowaniach. Jeśli zależy Ci na zaopatrzeniu się w środki stworzone z myślą łazienkach znajdujących się np. w biurach, konieczne jest postawienie na specjalistyczną chemię – tłumaczy ekspert z firmy Linea Trade oferującej środki utrzymania czystości w wielu wariantach.
Jakie środki czystości do łazienki wybrać?
Jeśli jesteś właścicielem biura lub innego obiektu użyteczności publicznej, dobrym pomysłem jest postawienie na środki utrzymania czystości w większych opakowaniach. Natomiast w sytuacji, gdy szukasz chemii do własnej łazienki, sprawdzą się także preparaty o mniejszych pojemnościach.
W łazience nie powinno zabraknąć chemii, która usuwa kamień. W wielu polskich miastach woda jest bardzo twarda, dlatego już po jednym myciu na armaturze oraz szkle pojawiają się nieestetyczne zabrudzenia. Ważne są także preparaty usuwające bakterie gromadzące się np. na desce sedesowej. Z tego powodu sprzątając łazienkę, zwykle konieczne jest zastosowanie co najmniej kilku środków utrzymania czystości o różnym działaniu.