Modne fototapety ścienne – nowoczesna i sprawdzona dekoracja

Gdzie można umieścić fototapetę, a w jakich pomieszczeniach lepiej z niej zrezygnować?

W zasadzie fototapety można zamontować nawet w łazience, bo materiały przeznaczone do takich specyficznych miejsc są specjalnie zabezpieczane, aby wilgoć nie miała na nie niszczącego wpływu. W związku z tym tak naprawdę nie istnieje pomieszczenie, w którym nie można byłoby przykleić fototapety, bo sprawdzi się ona w każdych warunkach. Jej uniwersalność jest sporą zaletą tak samo jak to, że można ją regularnie czyścić z zabrudzeń i nie wpływa to na nią negatywnie, a ściana pozostaje cały czas czysta. Jednak należy zaznaczyć, że nie można też przesadzać z ilością grafik, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na wystrój wnętrz. Jeśli decydujemy się na fototapetę w salonie i łazience to dla kuchni i sypialni spróbujmy wymyślić jakąś alternatywę. Oczywiście cały czas zachowując jednolity charakter wszystkich pomieszczeń.

Fototapeta do sypialni las we mgle

Czy da się stworzyć komfortowy, a zarazem praktyczny zakątek z użyciem fototapety do łazienki?

Istotną częścią każdego wnętrza są ściany. W miejscu, które służy nam głównie do zabiegów związanych z higieną osobistą nie musimy żałować kolorów i wzorów, albowiem nie przebywamy tam jednorazowo dłużej niż kilkanaście minut. Większość łazienek wyłożona jest płytkami, ponieważ akurat w tej części domu duże znaczenie odgrywa wilgoć, powstająca w wyniku używania sporych ilości wody na niewielkiej przestrzeni. Jednak przynajmniej na jednej ścianie spokojnie można pokusić się o przyklejenie fototapety, ponieważ istnieją specjalnie produkty z tej kategorii materiałów, które są odporne na dużą wilgotność. Dlatego możemy zdecydować się na przykład na fototapetę z obrazem przenoszącym nas na plażę nad oceanem, albo do dżungli, gdzie królują kolorowe ptaki i zielone drzewa. Dynamiczna grafika na pewno sprawi, że wnętrze stanie się bardziej ożywione i przyjazne.

Jak stworzyć przytulny gabinet?

Fototapeta to świetne rozwiązanie do gabinetu psychologa, albo innego specjalisty, który prowadzi terapię i spotyka się regularnie z pacjentami. W takim wnętrzu koniecznie trzeba zadbać o klimat, który wzbudzi zaufanie i jednocześnie będzie działał kojąco oraz relaksująco na badane osoby.

Ludzie, którzy zgłaszają się po pomoc do psychologa oczekują przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa. Oczywiście najważniejsze jest podejście specjalisty, jego usposobienie oraz doświadczenie, ale z pewnością zestresowany i zawstydzony człowiek nie poczuję się komfortowo, gdy będą go otaczać krzykliwe kolory, albo dynamiczne wzory. Właśnie dlatego podczas

projektowania gabinetu warto postawić na stonowane barwy i na jednej ze ścian umieścić dyskretną, a jednocześnie działającą kojąco grafikę która będzie idealna jako fototapeta do biura. Można zdecydować się na przykład na obraz przedstawiający niezmącony ocean, albo ptasie pióra 3D. Wszelkie pastelowe i zimne kolory między innymi niebieski działają relaksująco i wyciszają pozytywnie wpływając na samopoczucie.

Fototapeta Nowy Jork do biura

Fototapeta do pokoju dziecka – najlepsza ozdoba na ścianie.

Wymarzony pokój każdej małej dziewczynki to wizerunki księżniczek na ścianach i wszechobecny róż. Natomiast chłopcy uwielbiają samochody oraz piłkę nożną, dlatego wystrój ich lokum zwykle przypomina boisko, albo tor wyścigowy w których fototapeta motoryzacyjna świetnie się sprawdzi.. Rysowanie na ścianach postaci z bajek lub aut to duże wyzwanie. Jeśli rodzice mają talent to oczywiście mogą samodzielnie stworzyć arcydzieło na ścianie, aby sprawić radość dziecku. Jednak zdecydowanie łatwiejszym i mniej czasochłonnym rozwiązaniem jest zastosowanie fototapety.

Fototapeta do pokoju dziecka układ słoneczny kosmos

Spersonalizowane fototapety flizelinowe

Niektóre firmy jak grafinia.pl produkują fototapety ścienne ze zdjęć klientów i na indywidualne zamówienie, więc warto też przemyśleć opcję sfotografowania całej ekipy z pracy i umieszczenia takiego zdjęcia na ścianie, aby wizerunek przedsiębiorstwa był bardziej wiarygodny dla osób korzystających z jego usług. Zawsze większym zaufaniem obdarzamy firmy, w których widzimy, że pracownicy tworzą dobry, zgrany i uśmiechnięty zespół.