Jakie zalety mają rolety?

rolety

Myślisz nad zmianą okiennej aranżacji? Rolety wydają się oczywistym wyborem, jeśli zależy Ci na nowoczesnej, praktycznej i jednocześnie estetycznej osłonie. Tego rodzaju produkty dają poczucie prywatności, bo opuszczone zapewniają całkowitą izolację od zewnętrznego otoczenia. Odpowiednio dobrane stanowią też ciekawy dodatek. Potrafią wzbogacić nawet nudne wnętrze. Co jeszcze je wyróżnia?

Rolety wewnętrzne są praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości

Wewnętrzne rolety nie zabierają dużo miejsca. Montowane tuż przy szybach produkty odznaczają się wieloma praktycznymi zaletami. Jednak dla wielu osób najistotniejsze jest to, że rolety sprawdzają się nawet w bardzo małych pomieszczeniach. W przeciwieństwie do firanek i zasłon – wręcz powiększają optycznie przestrzeń.

Ponadto są łatwe do utrzymywania w czystości. O ile tradycyjne osłony należy regularnie prać, płukać i prasować – o tyle wewnętrzne rolety wystarczy delikatnie odkurzyć albo przemyć na mokro. W razie nieco bardziej uciążliwych zabrudzeń można je tymczasowo zdemontować, a następnie potraktować gąbką z płynem pielęgnacyjnym.

Dla wielu osób istotne jest również to, że wewnętrzne rolety są bardzo proste w obsłudze. Nawet modne ostatnio rolety dzień noc są wyjątkowo intuicyjne. Mechanizmy, którymi się nimi steruje, nie sprawiają żadnych problemów.

Rolety wewnętrzne mają ciekawy design i są funkcjonalne

Choć dla większości osób rolety to minimalistyczne osłony okien, konkretne ich rodzaje są naprawdę dekoracyjne. Jeśli zależy Ci na efekcie WOW, powinieneś się zdecydować na wewnętrzną roletę w wyrazistym kolorze. Możesz nawet zamówić określony produkt wzbogacony o konkretny wzór. Prawda jest taka, że tego rodzaju osłony okienne pasują do niemal wszystkich wnętrz – pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim, loftowym czy klasycznym.

Skupiając się jednak na popularnych dziś roletach dzień noc, należy wskazać to, co wyróżnia je najbardziej. – Największą zaletą rolet tego typu jest to, że dają możliwość kontrolowania intensywności wpadających do środka promieni słonecznych. Za sprawą naprzemiennie ułożonych pasm materiału, rolety dzień noc nie wymagają całkowitego ich podciągania. Za dnia wpuszczają do środka optymalną ilość światła – tłumaczy właściciel Salonu Tapparella.

Wewnętrzne rolety w typie dzień noc umożliwiają nasłonecznienie pomieszczenia bez konieczności całkowitego podnoszenia materiału. Równie popularne modele rzymskie nie dają takiej możliwości. Jeśli więc zależy Ci na pierwszy rozwiązaniu, podczas zakupów musisz mieć to na uwadze.