Kredyt hipoteczny na budowę domu – czy warto?

kredyt hipoteczny na budowę domu

Inwestycja w budowę domu to dość spory wydatek, dlatego należy swoją decyzję dokładnie przemyśleć. Trzeba przede wszystkim rozplanować wszystkie wydatki. Odpowiednią sumę pieniędzy musimy przeznaczyć na zakup działki, a resztę na materiały budowlane. Nie możemy także zapomnieć o wykończeniu nieruchomości.

Dlatego z pomocą przychodzi nam porównywarka kredytów dostępna na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne ! Dzięki Totalmoney jesteśmy w stanie wybrać najlepszą ofertę z najbardziej korzystną dla nas ratą.

Jakie są wydatki związane z budową domu?

Zanim zdecydujemy się na budowę własnego domu i złożymy wniosek o kredyt hipoteczny to na początek warto zaplanować wszystkie koszty związane z poszczególnymi etapami budowy. Całkowity koszt zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to: rodzaj działki, lokalizacja budowy, cena materiałów budowlanych, wykonanie projektu nieruchomości.

Kiedy uzyskamy już wszystkie niezbędne dokumenty to wtedy możemy starać się o kredyt hipoteczny na budowę domu. Zanim wybierzemy się więc do banku, należy przygotować projekt domu oraz załatwić pozwolenie na budowę. Potrzebny będzie także wypis i wyrys dla konkretnej działki oraz dokument, który poświadcza nasze prawo własności.

O czym warto wiedzieć zaciągając kredyt hipoteczny?

Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z bankiem o kredyt hipoteczny, dobrze jest wiedzieć o tym, że pieniądze nie są wypłacane w całości jednorazowo. Najczęściej bank wypłaca kredyt mieszkaniowy w transzach, które klient ustala z pracownikiem banku.

Finansowanie wypłacane jest wraz z postępem prac budowlanych i zawsze każdy etap budowy musi być wcześniej rozliczony. Podczas budowy nieruchomości kredytobiorca będzie spłacał wyłącznie raty odsetkowe od udzielonego kredytu, a spłata całego kapitału będzie zawieszona aż do ukończenia wszystkich prac na budowie.

Czy opłaca się korzystać z kredytu hipotecznego na budowę domu?

Każdy, kto decyduje się na kredyt hipoteczny na budowę domu, powinien przede wszystkim zapoznać się z ofertami wielu banków, aby porównać oprocentowanie, czas trwania kredytu oraz wysokość rat do spłaty. Inwestor zobowiązany jest do tego, aby precyzyjnie określić koszty budowy oraz ustalić plan wykonywanych działań. Najlepiej skorzystać z porównywarki kredytowej: . W jednym miejscu dostępne są oferty wszystkich instytucji finansujących zakup nieruchomości.

Wybierając kredyt hipoteczny, trzeba także zwrócić uwagę na rozliczenie z instytucją finansową oraz kontrole na budowie, aby nie mieć żadnych problemów związanych ze sprawami formalnymi. Wiele banków wymaga przedstawienia faktur, więc warto wszystkie zasady poznać przed podpisaniem umowy o finansowanie.

W większości przypadków również kredytobiorca, aby otrzymać kredyt na budowę domu musi posiadać wkład własny w wysokości 20% nieruchomości. Jeśli wybierzemy dobrą ofertę i spełnimy wszystkie warunki to kredyt będzie dla nas opłacalny.

Warto jednak przed podpisanie umowy z bankiem, zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi informacjami. Wtedy bez stresu będziemy mogli prowadzić budowę i rozliczać się z instytucją bankową.

Zapraszamy do skorzystania z porównywarki finansowej Totalmoney.pl – konta, lokaty, kredyty, pożyczki w jednym miejscu.