Lekkość i wygoda podczas odkurzania

odkurzacz pionowy

Odkurzanie to ten etap sprzątania, który niejednemu spędza sen z powiek – plączący się pod nogami kabel, ciężki i głośny sprzęt czy nieporęczna końcówka, którą nie da się dotrzeć do tych wszystkich zakurzonych zakamarków w domu to tylko niektóre z powodów, dla których jest to tak znienawidzona czynność. Złe wieści są takie, że niestety nie da się zachować porządku w domu bez regularnego odkurzania, jednak są i dobre wieści: na rynku pojawiają się kolejne modele ergonomicznych i wygodnych w użyciu odkurzaczy bezprzewodowych, dzięki którym sprzątanie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Jaki więc odkurzacz wybrać i gdzie znaleźć model dla siebie?

Dlaczego odkurzamy? O kurzu domowym

Kurz domowy to mieszanina wszystkiego, co znajduje się w mieszkaniu. Znajdziemy w nim cząsteczki piasku, fragmenty włókien z ubrań, złuszczony naskórek, cząsteczki pleśni czy jaja owadów. Taka mieszanka to doskonałe miejsce bytowania roztoczy kurzu domowego, mikroorganizmów szczególnie niebezpiecznych dla alergików, a odkurzanie pozwala skutecznie ograniczyć ich populację. Warto też pamiętać, że wzniecany kurz może wywoływać podrażnienia w układzie oddechowym, a sam w sobie jest problemem natury estetycznej – szara warstwa pyłu kojarzy się nieuchronnie z brudem..

Odkurzacz bezprzewodowy – dla kogo?

Odkurzacz bezprzewodowy pionowy to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce zachować porządek, a jednocześnie nie ma ochoty męczyć się z ciężkim, nieporęcznym sprzętem. Docenią go szczególnie osoby starsze, które nie mogą spędzać dłuższego czasu w pozycji pochylonej. Jego główną zaletą jest to, że wystarczy go wcześniej naładować i nie trzeba myśleć o żadnym kablu, przełączaniu gniazdek czy organizowaniu przedłużacza, żeby dotrzeć do najdalszych kątów. Można go zabrać ze sobą nawet do garażu. Jest też zwykle na tyle lekki, by łatwo było go unieść i pozbyć się kurzu z rogów przy suficie, a dodatkowo wymienne ssawki i duża siła ssania poradzą sobie z wyczyszczeniem wszystkich zakamarków, nawet tak niedostępnych jak żeberka kaloryfera. Wśród konsumentów zaufaniem cieszą się modele dostępne na stronie Adaline.pl, a sprzęt wysokiej jakości to wydatek na długie lata, więc warto zainwestować w sprawdzoną markę. 

Odkurzacz myjący 3w1 – dla wyjątkowej czystości

Czasem samo odkurzanie nie wystarczy – zgromadzony przez dłuższy czas kurz i inne zanieczyszczenia nie dają się wyczyścić samą siłą ssania. Wtedy z pomocą przychodzi odkurzacz 3w1 zaopatrzony w system czyszczenia na mokro, dzięki któremu doszorujemy nawet zaschnięte plamy, a przy okazji odświeżymy i nawilżymy powietrze. Czyste dywany i podłogi będą bezpiecznym miejscem do zabawy dla najmłodszych i piękną dekoracją mieszkania, dlatego warto dbać o nie regularnie i sumiennie.

Dodaj komentarz