Letnie aranżacje w Waszych mieszkaniach

letnie aranżacje

Koniec maja i początek czerwca to czas, kiedy z niecierpliwością czekamy na lato. Dni są coraz dłuższe i cieplejsze, wszystko wokół rozkwita, a my spędzamy coraz więcej czasu na powietrzu. Lato to wspaniały okres długich wieczorów na tarasie, weekendów spędzanych nad wodą, spotkań z przyjaciółmi przy grillu i wielu innych wyjątkowych momentów, które wspomina się przez cały rok. Warto wprowadzić kilka drobnych zmian w mieszkaniu, aby jeszcze bardziej podkreślić ten niezwykły, długo oczekiwany po zimie czas. Podpowiemy Wam jak w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie kosztów sprawić, aby Wasz dom zyskał świeży i letni charakter.

Poniżej kilka przydatnych rad i inspiracji, które pomogą Wam stworzyć ciekawe aranżacje, bez przeprowadzania generalnego remontu i wprowadzania drastycznych zmian.

Kolory lata

Lato to zdecydowanie czas kolorów. Zastanawiając się nad tym, jakie barwy sprawdzą się najlepiej, wyjrzyjcie za okno, przyjrzyjcie się temu, jak wszystko wokół przepięknie kwitnie i znajdziecie gotową odpowiedź. Latem kolory stają się zdecydowanie bardziej nasycone niż wiosną, zieleń drzew zmienia się od słońca, barwy są intensywniejsze i głębsze. Lato to także czas kontrastów, zaskakujących, barwnych połączeń, często z wykorzystaniem wyraźnych akcentów kolorystycznych. Lato to intensywna zieleń, czerwień, barwy słońca i nieba. To przede wszystkim umiejętne łączenie ich ze sobą. Nie musicie zmieniać kolorów ścian, chyba, że od dawna planowaliście remont, kilka drobnych dodatków i ciekawych rozwiązań sprawi, że poczujecie się we własnym domu, jak na wakacjach.

Letnie dodatki

Tak jak już wspomnieliśmy, aby nadać wnętrzu zupełnie innego charakteru, często wystarczy umiejętna zabawa dodatkami. Jak wiecie, to właśnie szczegóły, bibeloty i inne dodatki nadają wnętrzu charakteru. Co zatem zmienić, aby wprowadzić lato do naszego domu? Jak podkreślić ten wyjątkowy czas, aby nie przesadzić? Jeśli po zimie nie odświeżyliście wnętrza i w dalszym ciągu królują ciężkie zimowe tkaniny, macie ostatnią szansę, zanim się obejrzycie, a za oknem królowała będzie jesienna słota. Lato to lekkie tkaniny, jasne, słoneczne wnętrza i eksplozja kolorów. Nie bójcie się eksperymentów, im więcej Waszej inwencji twórczej, tym lepiej. Zmieńcie zasłony na lekkie lub też zdejmijcie je całkowicie, pozwólcie słońcu działać cuda, jesienią i zimą będziecie za tym tęsknić. Zmiany wprowadźcie w każdym pomieszczeniu, niech lato zawita w Waszym domu na dobre. Kolorowe poduchy, odświeżone narzuty, kilka nowych kolorowych ramek, to wszystko niewielkim nakładem kosztów, nada Waszemu wnętrzu zdecydowanego, wakacyjnego charakteru. Doskonale sprawdzi się styl marynarski, jeśli tylko podoba Wam się połączenie bieli, wyraźniej czerwieni i nasyconego granatu. Styl marynarski to jasność i przejrzystość, to poziome paski, drewniane elementy i muszle. To morskie opowieści zamknięte w Waszym mieszkaniu. Styl ten sprawdza się pięknie nie tylko w elementach dekoracyjnych, bardzo dobrze sobie radzi jako motyw przewodni we wnętrzach i warto się nad nim zastanowić. Jeśli chcesz mieć lato w domu przez cały rok pomyślcie o stylu kolonialnym.

Zielono mi

O jednym zapomnieć nie powinniście. Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych do wykorzystania są kwiaty. Lato to czas, kiedy wystarczy pójść na spacer, aby przynieść do domu wspaniały bukiet polnych kwiatów. Wykorzystajcie to i wybierzcie się na poszukiwanie naturalnych dodatków, które jak nic innego wpasują się w letni klimat. Własnoręcznie zerwane kwiaty i gałązki będą cieszyły oczy przez kilka nadchodzących letnich miesięcy i nadadzą Waszym wnętrzom świeży, wakacyjny klimat. Nie żałujcie więc czasu na popołudniowe spacery i wycieczki do lasu, natura daje naprawdę wiele inspiracji i oryginalnych pomysłów, to od Was i Waszej wyobraźni zależało będzie to, jak wyglądał będzie Wasz dom w kolorach lata.

Sprawdź: Jak pielęgnować hortensję? 

Materiał powstał we współpracy z portalem Immodi.pl