Meble kolonialne z Indii, czyli egzotyka w tradycyjnej formie

meble kolonialne

Szukasz nieszablonowych rozwiązań, które pozwolą Ci stworzyć elegancką aranżację nawiązującą do klasycznej formy? Tak, to możliwe! Jedną z interesujących propozycji są meble kolonialne z Indii, które charakteryzują się ciekawym designem, zachowując przy tym tradycyjny styl. Chcesz dowiedzieć się na ich temat więcej informacji? Zapraszamy więc do lektury przygotowanego przez nas materiału, gdzie przedstawiamy mnóstwo ciekawostek z branży i nie tylko. 

Drewno, drewno i jeszcze raz lite drewno

Ciężko jednoznacznie określić meble kolonialne, by umieścić je w konkretnie skategoryzowanych ramach czasowych lub w jasno określonej kategorii. Przede wszystkim są to konstrukcje wykonane z litego drewna i podkreślone są za pomocą ciemnej kolorystyki egzotycznych odmian. 

Meble kolonialne to wyroby, w których na próżno szukać metalowych akcesoriów (np. uchwytów) lub tworzyw sztucznych. Indyjskie meble kolonialne nawiązują do odległych czasów, co łączy ze sobą elegancję i egzotyczne surowce. Jest to rzadko spotykane połączenie, które w rezultacie prezentuje się niezwykle luksusowo. Gdy zależy Ci na tym, by wyróżnić w nieszablonowy sposób swój projekt, jest to właściwa droga do celu.

Gdzie najlepiej będą pasować meble kolonialne z Indii? 

Z powyższego akapitu wiesz już, że meble kolonialne z Indii to konstrukcje bazujące na charakterystyce struktury drewna. Świetnie będą one komponować się zatem w:

  • tradycyjnych wnętrzach, które nacechowane są ciepłem domowego ogniska;
  • industrialnych obiektach typu LOFT;
  • pomieszczeniach stylizowanych na antyk;
  • nieokreślonych aranżacjach, w których nowoczesność przełamywana jest za pomocą tradycyjnych wariantów.

Czy to znaczy, że meble kolonialne z Indii będą pasować do każdego typu obiektów? Otóż tak. Wszystko zależy jedynie od Twojej wyobraźni i poczucia estetyki. Możesz więc z powodzeniem wykorzystywać tego typu opcje w:

  • prywatnych domach lub mieszkaniach;
  • projektach realizowanych dla klientów;
  • obiektach noclegowych;
  • firmowych częściach biurowych.

Chcesz mieć 100-procentową pewność, że wybrane przez Ciebie meble kolonialne będą nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także zagwarantują Ci wysoki poziom niezawodności? Inwestuj wyłącznie w produkty najwyższej klasy, np. asortyment sklepu Mebleswiata.eu. Znajdziesz tam m.in. duże meble o bogato zdobionych rzeźbionych (np. komody w stylu antycznym lub stoły do LOFTów o ponadprzeciętnych rozmiarach) dekoracjach. Dostępne są również klasyczne półki ścienne – dlatego możemy zapewnić każdemu, że znajdzie on meble spełniające jego indywidualne kryteria wyboru.