Meble kuchenne – na wymiar czy gotowe?

meble kuchenne

Urządzanie kuchni zwykle należy do najtrudniejszych etapów wykończenia mieszkania. To pomieszczenie, w którym zwykle sporo się dzieje – ważne więc, aby było funkcjonalne i komfortowe. Nie należy zapominać również o estetyce – przebywanie w ładnej kuchni jest po prostu przyjemniejsze. Właściwy wystrój potrafi zachęcić do gotowania i wspólnego spożywania posiłków nawet największego sceptyka. Jednak jakie meble do kuchni wybrać – te gotowe czy wykonywane na wymiar?

Meble gotowe – szybko i wygodnie

Obecnie w sklepach meblowych można znaleźć bardzo duży wybór gotowych mebli kuchennych, o których poprzedniemu pokoleniu nawet się nie śniło. Różnorodność stylów potrafi zawrócić w głowie – ilość materiałów, frontów o różnych kolorach i fakturach oraz elementów, z których można stworzyć własny zestaw, jest naprawdę imponująca. Co więcej, meble gotowe zazwyczaj kuszą przystępnymi cenami i są bardzo często dostępne od ręki. To niewątpliwe zalety.

W praktyce jednak często okazuje się, że skomponowanie właściwego zestawu graniczy z cudem. To dlatego, że gotowe meble modułowe dostępne są tylko w standardowych wymiarach. Tymczasem mało która kuchnia jest standardowa. Trudno znaleźć też szafki, które spełnią wszystkie oczekiwania domowników. Co więcej, kupując gotowe elementy, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jakość – często jest ona średnia, co skutkuje zniszczeniem mebli (np. od temperatury i wilgoci) już po kilku latach.

Meble kuchenne na wymiar – dopasowane do Twoich potrzeb

W meble kuchenne na wymiar trzeba zainwestować – mowa tu nie tylko o nieco większej kwocie, ale również czasie na zaprojektowanie wymarzonego wyposażenia wnętrza. Jednak z całą pewnością warto! 

Kuchnie pod zabudowę pomagają wykorzystać do maksimum dostępną przestrzeń – a zatem nawet małe pomieszczenie czy aneks mogą być bardzo funkcjonalne. Ponadto dzięki temu unika się powstawania dziwnych zakamarków, które są niewygodne w sprzątaniu. Meble kuchenne pod zabudowę to również bardzo szerokie możliwości – jeśli marzy Ci się nietypowe wnętrze, w ten sposób spełnisz swoje oczekiwania. Możesz swobodnie decydować nie tylko o wyglądzie szafek, ale również o ich wnętrzu – rozmieszczeniu półek, szuflad, koszy cargo. Dzięki temu stworzysz przestrzeń, w której bez problemu przechowasz całe wyposażenie, naczynia, żywność itd. Również utrzymanie porządku w kuchni będzie wówczas znacznie łatwiejsze!

Cena mebli kuchennych na wymiar 

Ile kosztuje kuchnia na wymiar? Cena indywidualnie zaprojektowanych i wykonanych mebli w zasadzie zawsze będzie wyższa niż tych gotowych, ale dzięki pełnej kontroli nad wykorzystanymi materiałami, możesz się upewnić, że aranżacja przetrwa wiele lat. 

Korzystając z profesjonalnego wsparcia producenta, wybierzesz elementy wykonane w taki sposób, by były nie tylko estetyczne, ale również praktyczne i wytrzymałe. Profesjonalna ekipa zajmie się również montażem, dzięki czemu Tobie pozostanie tylko czekać na efekt.

Kuchnie pod zabudowę czy z gotowych elementów?

Zatem co wybrać? Ostatecznego wyboru dokonasz samodzielnie. Pamiętaj jednak, że jeśli zależy Ci przede wszystkim na takich cechach jak funkcjonalność i jakość, warto zdecydować się na meble kuchenne na wymiar (https://portameble.pl/meble-kuchenne/). To również rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą stanąć przed koniecznością przeprowadzenia męczącego remontu zaledwie po kilku latach użytkowania. Gotowe elementy to rozwiązanie szybsze i tańsze, ale zazwyczaj mało opłacalne.