Meble ogrodowe nie tylko do ogrodu! Propozycje do domowych wnętrz

meble ogrodowe

Meble ogrodowe stanowią obowiązkowy element wyposażenia każdej przydomowej przestrzeni. Mogą jednak równie dobrze spełniać swoje funkcje pośród wnętrz domowych. Jeśli szukamy pomysłu na wystrój oryginalny, lekki wizualnie i przywodzący na myśl słoneczne dni, zamiast standardowych mebli wybierzmy wśród ogrodowych, które wkomponujemy w domową aranżację.

Surowce, które sprawdzą się w domowych wnętrzach

W domowych wnętrzach można postawić na meble wykonane zarówno z drewna, technorattanu, wikliny, jak i plastiku. Każda z tych propozycji ma w sobie urok, niepowtarzalność, a przy tym pozostaje funkcjonalna. I choć kojarzymy takie produkty z urządzeniem przydomowych przestrzeni, to również wewnątrz warto znaleźć dla nich miejsce.

Kompozycje tworzone z myślą o ogrodach są zwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych. Tej samej trwałości oczekujemy urządzając salon, sypialnię czy kuchnię. Weźmy pod uwagę chociażby meble technorattanowe dostępne w sklepie https://bazkar.pl/. Technorattan to specjalnie wzmocnione tworzywo sztuczne, które jest nie tylko odporne na działanie czynników zewnętrznych, ale i wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Plamy z tłuszczu, kolorowych napojów i inne nie wsiąkają w głąb technorattanu, pielęgnacja nie nastręcza zatem problemów. Zupełnie inaczej niż w przypadku klasycznych mebli obitych tkaniną. W jadalni, kuchni czy salonie, w których spożywamy codziennie posiłki, te cechy są bardzo pożądane.

Technorattan ma także tę zaletę, że bardzo ciekawie prezentuje się zestawionymi z innymi surowcami, np. szkłem, drewnem, metalem czy skórą. Zapewni zatem unikalny efekt wizualny, gdy tak wykonane meble zostaną ustawione obok typowych elementów wyposażenia, jak tych z oferty iHome24.pl.

Z materiałów sztucznych można również wybrać plastikowe meble ogrodowe, które zagoszczą w domowych wnętrzach. Unowocześnione i dopracowane procesy produkcji i przetwarzania plastiku sprawiły, że mamy do czynienia z produktami niedrogimi, a mimo to o wysokiej jakości. Wśród nich zaś są propozycje o wyjątkowych zestawieniach kolorystycznych oraz ciekawych kształtach.

Więcej klasyki i naturalności do wnętrz domowych wniosą meble ogrodowe, które bazują na drewnie lub wiklinie. Uzupełnione o miękkie i wzorzyste poduszki stanowić będą w pełni komfortowe wyposażenie.

Wybieramy meble ogrodowe do poszczególnych pomieszczeń

W jaki sposób dobrać konkretne meble ogrodowe do poszczególnych pomieszczeń? Warto się kierować nie tylko aranżacją wnętrza, ale i przeznaczeniem pokoju bądź przestrzeni.

W salonie sprawdzą się komplety wypoczynkowe, np. technorattanowe. Wśród nich dostępne są meble modułowe, co oznacza, że poszczególne elementy można ze sobą dowolnie zestawiać. W kąciku czytelniczym lub w pokoju dziennym, nieopodal balkonu bądź tarasu, można postawić na duży fotel bujany zachwycający naturalną plecionką. Przewieszony przez ramię fotela polarowy koc, puszysta poduszka i subtelne linie mebla zagwarantują wyjątkową atmosferę tego miejsca.

Do sypialni wniesiemy lekkość i spokój wybierając nocny stolik z wikliny lub skromny fotel rattanowy. Zaś na stoliku bazującym na naturalnym surowcu, uzupełnionym o szklany blat ustawimy wazon ze świeżymi kwiatami, aby aromatami koić zmysły.

Dla drewnianych mebli znajdziemy miejsce w przestronnej jadalni, a nawet skromnej kuchni. Takie wykonania dodadzą klasy, a uniwersalność drewna wpisze się w dowolną aranżację.

Nie bójmy się nietypowych rozwiązań i niecodziennych połączeń. Tym bardziej, że tegoroczne trendy przewidziały dużo miejsca dla unikalnych propozycji.