Lampy sufitowe – jak dobrać odpowiednią

lampa sufitowa

Dobór odpowiedniego źródła światła do pomieszczenia w którym przebywamy, jest niezwykle istotna, a bardzo często pomijana kwestią. Światło jest niezbędne nie tylko do wykonywania podstawowych czynności życiowych – wpływa również na nasze samopoczucie. Nowoczesne jego źródła, takie jak lampy sufitowe Nowodvorski  pozwalają też na aranżację wnętrz w sposób elegancki i nowoczesny zarazem.

Lampy – jaką mają funkcję?

Najprostsza odpowiedź na tak postawione pytanie jest oczywista – podstawowym ich zadaniem jest dostarczenie odpowiedniej do pracy, nauki czy rozrywki ilości światła. Oświetlenie, oprócz zastosowań praktycznych, pełni również niezwykle ważne funkcje dla naszego organizmu. Naukowcy udowodnili, że ilość docierającego do nas fotonów wpływa na niektóre funkcje organizmu (np. wydzielanie hormonów), a braki w tym względzie mogą powodować miedzy innymi stany depresyjne.

Lampy, jakie spotykamy w naszych domach mają jeszcze jedną funkcję – dekoracyjną. Nowoczesne źródła światła, takie jak lampy sufitowe Nowodvorski, pozwalają na zaaranżowanie wnętrz zgodnie z upodobaniami właściciela lub użytkownika nieruchomości. Jest to niezwykle ważne, gdyż to właśnie światło nadaje pomieszczeniu jego charakter, pozwalając uwypuklić lub ukryć niektóre jego elementy (fakturę ścian, różnice kolorystyczne itp.).

Lampy – rodzaje, zastosowanie

Lampy dzielą się na kilka podstawowych grup. W pomieszczeniach spotyka się zarówno kinkiety – źródła światła, osadzone na ścianie, jak i niewielkie lampki, służące pracy lub czytaniu, często przenośne. Największą grupę stanowią jednak lampy sufitowe.

Dzieje się tak nie bez przyczyny – usytuowane pod sklepieniem pomieszczenia oświetlenie pozwala na równomierne nasycenie go światłem. Ma przy tym różnorakie kształty, umożliwiające dopasowanie do specyficznych potrzeb. Przykładowo lampy sufitowe Nowodvorski mogą występować zarówno jako pojedyncze niewielkie punkty świetlne, jak i grupki reflektorów czy wielki zestawy, służące oświetleniu stołów.

Lampy znajdują różnorakie zastosowanie w naszym życiu. Oprócz oświetlania domów i mieszkań stosuje się je na szeroką skalę w zakładach pracy, bankach, instytucjach publicznych. W przypadku omawianych wcześniej lamp sufitowych Nowodvorski podaje się kilkanaście możliwych miejsc zastosowania.

Podczas wyboru oświetlenia warto – oprócz typowych czynników, takich jak cena czy możliwość dopasowania do wnętrza zwrócić uwagę na jakość produktu. Tutaj również można przywołać przykład lamp sufitowych Nowodvorski – firma ta posiada bowiem liczne certyfikaty, potwierdzające jakość jej produktów, a wielka ilość prestiżowych nagród, zdobytych przez jej produkty, potwierdza ją w całej rozciągłości.