Mech chrobotek, czyli ekologiczne dekoracje na wiele sposobów

mech

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują ekologiczne rozwiązania – segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i prądu, nieużywanie plastikowych toreb. Trend ten wiele osób przenosi również do swoich wnętrz, wybierając zielone, naturalne dekoracje. W ich komponowaniu pomoże mech chrobotek, który cieszy się dużym uznaniem nie tylko wśród osób, którym los naszej planety nie jest obojętny. Jak stworzyć ciekawe dekoracje z pomocą mchu chrobotka?

Zalety mchu

Na początek warto zastanowić się, dlatego tak wiele wybiera dziś do dekoracji swojego mieszkania mech chrobotek? Otóż jego podstawową zaletą jest łatwość utrzymania – mech nie wymaga nadzwyczajnej pielęgnacji, co jest niezwykle wygodne w przypadku osób zapracowanych. Dodatkowo nie wydziela on nieprzyjemnej woni, a wręcz przeciwnie, jego aromat można porównać do zapachu lasu. Dlatego też mech chrobotek pozwala wnieść do domu trochę natury, z którą kontaktu brakuje nam szczególnie w okresie zimowym. Z mchu chrobotka wykonać można wiele, niebanalnych dekoracji, które będą idealnie pasować przede wszystkim do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, choć nie tylko.

Jak wykorzystać mech do dekoracji wnętrz?

Pomysłów na wykorzystanie mchu chrobotka do dekoracji naszych wnętrz nie brakuje. Niektórzy umieszczają go w szklanych wazonach i stawiają na parapecie bądź na komodzie. Jest to najszybszy sposób na to, aby móc cieszyć się naturalną, ekologiczną dekoracją. Alternatywnym rozwiązaniem będzie umieszczenie mchu w doniczce. Jeśli jednak mamy ochotę puścić wodze fantazji, a do tego trochę popracować z mchem, to z jego pomocą możemy stworzyć niezwykły las w słoiku – popularną ozdobę, która zawsze robi wrażenie. Niektórzy wykorzystują mech chrobotek do tworzenia obrazów, które następnie zawisną na ścianach w salonie czy w sypialni. Mchem możemy również wyłożyć ścianę lub jej część – prace można zaplanować już na etapie remontu, lecz jeśli obecnie nie planujemy żadnych zmian, możemy włożyć mech chrobotek w specjalną ramę.

Mech nie tylko do domu

Mech chrobotek najczęściej wykorzystywany jest do tworzenia domowych dekoracji, lecz nie powinno zabraknąć go także w lokalach handlowych i usługowych, które promują ekologiczne rozwiązania. Sklepy z produktami bio i ekologicznymi, drogerie z kosmetykami naturalnymi czy kawiarnie w duchu eko – to właśnie tam powinien znaleźć się mech chrobotek, umieszczony chociażby w niewielkich rozmiarów wazonach. Naturalna dekoracja z powodzeniem zastąpi sztuczne kwiaty czy innego rodzaju ozdoby syntetyczne.

Dodaj komentarz