Oto 3 najskuteczniejsze sposoby na szybszą sprzedaż nieruchomości!

sprzedaż nieruchomości

W dzisiejszych czasach sprzedaż nieruchomości nie należy do najprostszych czynności. Niezależnie od tego czy jest to dom, czy mieszkanie, ich właściciele często muszą odczekać swoje zanim znajdą zdecydowanego kupca. Nic w tym dziwnego, w końcu jest to transakcja niezwykle ważna, chociażby z punktu widzenia nakładów finansowych. Z roku na rok przybywa osób, które decydują się pozostawić wszelkie niezbędne czynności związane ze sprzedażą agencji nieruchomości, które prowadzą w tym zakresie kompleksową obsługę. Na cały proces składa się wiele niezbędnych kroków, z czego każdy z nich musi być odpowiednio przemyślany. Opracowanie całej strategii jest niezwykle istotnym punktem, który decyduje o całokształcie transakcji. Po pierwsze, dużą wagę należy przyłożyć do wykonania szczegółowej wyceny opierającej się na wielu wytycznych. Po drugie, trzeba stworzyć i rozpowszechnić ofertę, która będzie podstawą do wzbudzenia zainteresowania naszą nieruchomością. Co więcej, nie możemy zapomnieć o licznych telefonach w sprawie ogłoszenia, a także oprowadzaniu interesariuszy po mieszkaniu czy domu wystawionym na sprzedaż. Co więc powinniśmy wziąć pod uwagę, aby jak najszybciej znaleźć potencjalnych kupców?

Nieruchomość gotowa do zamieszkania

Aktualnie wiele osób podejmuje decyzję o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego, czyli bezpośrednio od dewelopera. Dla osób chcących sprzedać nieruchomość wtórną może stanowić to pewne utrudnienie. Jednak z drugiej strony istnieje wiele sposobów na to, aby zachęcić potencjalnych kupców do wybrania wcześniej zamieszkałego lokum. Po pierwsze, w takich miejscach kluczowe będzie wyposażenie i wystrój. Najczęściej spotykanym problemem są staromodne meble czy nieodświeżone ściany. Całe mieszkanie od razu traci w oczach, a jego potencjał nie jest w pełni pokazany. Z tego powodu, możemy spotkać się z brakiem zainteresowania naszą ofertą. Powinniśmy zadbać o odmalowanie mieszkania jeszcze przed wystawieniem ogłoszenia o jego sprzedaży. Z punktu widzenia całego przedsięwzięcia nie jest to duży nakład finansowy, a także nie wymaga od nas zbyt dużego wysiłku. Neutralne kolory i wyniesienie starych mebli sprawi, że całe lokum będzie wyglądać o wiele atrakcyjniej, a dzięki temu szybciej znajdzie kupca.

Odpowiednio stworzone ogłoszenie

Kiedy decydujemy się sprzedać posiadaną nieruchomość, ważne jest, aby trafić z ofertą do odpowiednich osób. Jest to kluczem powodzenia całej transakcji, ponieważ nawet piękny wystrój nie sprawi, że interesariusze sami zapukają do naszych drzwi. Określenie grupy odbiorców to pierwszy punkt z listy, który powinniśmy odhaczyć. Jeżeli posiadasz mieszkanie w prestiżowej okolicy w centrum większego miasta chętni mogą okazać się pracownicy z zagranicy, dlatego nie powinieneś ograniczać się jedynie do polskojęzycznych portali wystawiających takie ogłoszenia. Oferta powinna zawierać jak największą dawkę informacji, które przekażą szczegółowy obraz całego mieszkania. Postaraj się skupić na atutach, a wszystko to zwieńcz wysokiej jakości zdjęciami lokalu. Kluczem do ich odciągnięcia jest dobre oświetlenie, porządek i odpowiednia jakość aparatu. Jeżeli wiesz, że na własną rękę nie będzie Ci łatwo zorganizować wszystkiego w taki sposób, agencja nieruchomości z pewnością będzie mogła wykonać to za Ciebie.

Prezentacja na wysokim poziomie

Sprzedaż nieruchomości wymaga przejścia przez wiele etapów, których pominięcie jest niemożliwe. Po zamieszczeniu odpowiednio stworzonego ogłoszenia rozpoczyna się kolejna faza, czyli kontakt z potencjalnymi kupcami. Ważne, aby poświęcić im czas i systematycznie odpisywać na wiadomości, a także odbierać telefony. W sytuacji, gdy poczują się ignorowani mogą zrazić się do podejmowania kolejnych prób kontaktów. Jeżeli wiesz, że nie będziesz mógł sobie na to pozwolić warto zatrudnić w tym celu agencję nieruchomości. Równie ważna jest profesjonalna prezentacja mieszkania czy domu. Należy odpowiednio wcześniej przygotować się do tej niecodziennej sytuacji, aby wszystkie niezbędne informacje zostały przekazane osobom zainteresowanym. Co więcej, przygotować powinniśmy także pomieszczenia, które po pierwsze powinny być czyste, a po drugie pozbawione wszelkich elementów prywatnych. Dodatkowym plusem mogą być świeczki, poduszki czy inne dekoracje, które nadadzą mieszkaniu ciepły klimat.