Metod Furniture z Piły ma nowe logo

Metod Furniture z Piły

Rebranding firmy Metod Furniture

Znana firma Metod Furniture z siedzibą w Pile, przeszła w ostatnim czasie proces rebrandingu. Wprowadzone zmiany obejmują przede wszystkim stronę internetową firmy, jej logo, jak i wygląd materiałów produkcyjnych oraz promocyjnych. Właściciel przedsiębiorstwa Metod Furniture  zaznacza, że powyższe zmiany, mają na celu odświeżenie wizerunku marki, która jest coraz bardziej rozpoznawalna. Nowe logo firmy nawiązuje do profilu jej działalności, opierającej się na wytwarzaniu mebli. Ma ono również ciekawy akcent kolorystyczny w postaci turkusowej kropki, który ma stanowić znak wyróżniający tę markę. Wprowadzone zmiany są niezwykle spójne i tworzą zwartą całość.

Zmiany w Metod Furniture

Metod Furniture jest rodzinnym przedsiębiorstwem z wieloletnią tradycją. Firma ta zajmuje się produkcją mebli na zamówienie klienta. Dzięki temu każda osoba poszukująca wymarzonych mebli, może znaleźć w ofercie tej marki takie, które będą zgodne z jej wszystkimi oczekiwaniami. Metod Furniture nieustannie rozwija swoją działalność i podbija zagraniczne rynki- w szczególności rynek francuski. Wprowadzone zmiany są naznaczone ideą minimalizmu. Nawiązują one do najnowszych i najbardziej popularnych trendów w grafice. Całość wygląda oryginalnie i bardzo atrakcyjnie. Powyższe zmiany są już widoczne na wszystkich portalach społecznościowych i stronie internetowej firmy Metod Furniture.

Dlaczego taka zmiana?

Proces rebrandingu ma za zadanie wprowadzić powiew świeżości do firmy. Nowe logo przedsiębiorstwa Metod Furniture jest bardziej spójne i doskonale współgra z wartościami, które reprezentuje ta firma. Charakteryzuje się ono pewną dynamiką i energicznością. Wybór logo i jego symbolika nie są przypadkowe. Składa się ono z liter „M” i „F”, które oczywiście są pierwszymi znakami nazwy przedsiębiorstwa Metod Furniture. Dodatkowo w logo zostały umieszczone figury geometryczne, takie jak prostokąty i kwadraty, symbolizujące formą meble. Mają one nawiązywać do profilu działalności firmy, która zajmuje się ich produkcją. Całość dopełnia jasna, mocna, turkusowa kropka, odzwierciedlająca pełen profesjonalizm i solidność marki w zakresie świadczonych usług. Jest to swego rodzaju kropki nad literą i, dopełniająca tę kwintesencję informacji o firmie Metod Furniture.

Nowa strona internetowa

Uzupełnieniem procesu rebrandingu jest uruchomienie całkiem nowej strony internetowej firmy Metod Furniture. Można tam znaleźć szczegółowe informacje na temat przedsiębiorstwa, zakresu jego usług i wykonanych już projektów. Jednocześnie na stronie tej, powstała zakładka, taka jak blog. Jest on dedykowany wszystkim osobom, które interesują się aranżacją i projektowaniem wnętrz. Są tam udostępnianie cenne wskazówki na ten temat, jak również zdjęcia przedstawiające najnowsze meble, wykonane przez Metod Furniture. Strona internetowa przygotowana została w czterech różnych językach, co jest ukłonem w kierunku zagranicznych kontrahentów tego przedsiębiorstwa. Cały proces rebrandingu firmy Metod Furniture, został przeprowadzony przez agencję Uphagen, która kiedyś działała jako agencja Socialove. Jej specjalizacją jest opracowywanie szczegółowych strategii marketingowych i pozycjonowanie różnego rodzaju marek.