Modne kolory we wnętrzach

Podczas aranżowania wnętrza należy mieć na uwadze kolorystykę. Odgrywa ogromną rolę w ogólnym wystroju. Kolory wpływają na nastrój, mogą wywoływać rozmaite emocje. Niektóre barwy działają energetyzująco, ale w nadmiarze mogą zbyt mocno pobudzać. Inne z kolei sprzyjają relaksowi i wyciszeniu, ale jeśli się z nimi przesadzi, to pojawią się nawet stany depresyjne. Każdego sezonu modne są nieco inne kolory, ale nie brakuje również barw ponadczasowych, uniwersalnych, pasujących do wszystkiego. Doskonałym przykładem będą kolory ziemi, które odnajdują się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym i nowoczesnym.

Jakie kolory są obecnie modne we wnętrzach?

Jeśli ktoś chce stworzyć oryginalne wnętrza, to powinien zdecydować się na wprowadzenie do nich modnego obecnie koloru very peri. Niektóre osoby mogą nie wiedzieć, jakiej barwy to dotyczy, a jest nią ciepły odcień niebieskiego, połączony z fioletem i czerwienią. Very peri sprzyja kreatywności, dodaje energii. Błękitny również świetnie się sprawdzają, szczególnie w przypadku otwartych przestrzeni. Wprowadzają do pomieszczenia powiew świeżości i harmonię. Można liczyć na optyczne powiększenie wnętrza i jego rozjaśnienie. Błękity warto łączyć z bielą, srebrem, beżem, szarościami, delikatnymi i pastelami. W ten sposób możliwe staje się wprowadzenie do wnętrz przytulności.

Klasyką będą także barwy ziemi, które zdają się nie wychodzić z mody od wielu sezonów. Wprowadzenie natury do domowego zacisza zawsze będzie dobrym wyborem. Idealnie sprawdzają się elementy wyposażenia w odcieniu butelkowej zieleni, złamanej bieli, ciemnej czerwieni. Idealne są także szarości, do których pasuje wszystko. Mały fotel uszak w intensywnym kolorze świetnie nadaje się do ożywienia aranżacji. Będzie stanowić mocniejszy akcent. Mile widziane są także dodatki złote i miedziane.

Jakie kolory idealnie odnajdą się w domowym zaciszu?

Tego sezonu bardzo pożądana jest ognista czerwień w pomieszczeniach. Można wobec tego pomalować w tym odcieniu jedną ścianę, szczególnie w salonie, najlepiej na tle zestawu wypoczynkowego. Wspaniale sprawdzają się kontrasty, dlatego czerwień można połączyć z bielą. Do czerwieni wspaniale pasuje również głęboki granat i butelkowa zieleń. Mile widziany we wnętrzach są również subtelne odcienie szałwii i oliwki. Delikatny róż także będzie świetnym wyborem. Najlepszy efekt uzyskuje się dzięki połączeniu wyrazistego koloru z czymś subtelniejszym.

Trzeba pamiętać o tym, że zbyt dużo intensywnych kolorów dzieła przytłaczająco. Do różu pasują szarości, granat, szmaragd. Będzie on dobrym wyborem w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu, niedoświetlonych. Ciekawy efekt uzyska się dzięki zieleni przełamanej błękitem. W przypadku głębokiej zieleni warto sięgnąć także po odcienie bieli, beżu lub różu. Sprawdzi się także kolor musztardowy. Z modnych rozwiązań polecić można brudny fiolet, idealnie nadaje się we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym, prowansalskimi i vintage. Ochra i umbra także będą świetnym wyborem.Więcej ofert mebli znajdziesz na SLF24 – producent mebli dla Twojego wnętrza.