Sprawdź, jaką twardość materaca wybrać: Uniwersalny model to gwarancja komfortowego snu

materac

Niby wiemy, że odpowiednio dobrana twardość materaca to kwestia kluczowa, aby dobrze spać i budzić się bez bólu pleców. Jednak w obliczu konieczności dokonania zakupu, nie zawsze wiemy, jaka twardość jest dla nas odpowiednia. Czasem nawet “przymiarki” w sklepie nie dają nam jednoznacznej odpowiedzi. W takim przypadku warto skorzystać z fachowej porady lub… wybrać model, który jest niemal uniwersalny i w zasadzie stanowi gwarancję komfortowo przespanej nocy. Materac średnio twardy jest odpowiedni dla większości z nas, o ile nie towarzyszą nam poważne schorzenia kręgosłupa, problemy mięśniowe, czy też ewentualne choroby.

Materac dla młodych, dorosłych i dla aktywnych fizycznie

Jeśli jesteśmy zdrowi, bądź dokuczają nam jedynie mniej poważne problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa, materace h3 (np. z oferty: https://sensive.pl/twardosc/srednio-twardy-h3/) będą dla nas najprawdopodobniej najlepszą opcją. Takie rozwiązanie dedykowane jest zarówno ludziom młodym, jak i dojrzałym, a nawet dzieciom. Materac o średniej twardości uznawany jest bowiem za podłoże do spania dla wszystkich, którzy potrzebują stabilnej podpory dla kręgosłupa i chcących zachować prawidłowe, ortopedyczne ułożenie ciała podczas snu.

Materac średnio twardy rozpoznamy po oznaczeniu H3. Tego typu asortyment wykonywany jest m.in. ze specjalnej, elastycznej pianki dobrze dopasowującej się do kształtu kręgosłupa. Istotne jednak, aby materiały wykorzystane w procesie produkcji odznaczały się tutaj wysoką elastycznością, odpowiednią grubością i gęstością. Jeśli zdecydujemy się na produkt sprawdzonego dostawcy, zyskamy w zasadzie gwarancję, że tak właśnie będzie.

Materac średnio twardy: zobacz, jaki wybrać

Kwestię twardości mamy już “załatwioną”. Pozostaje podjąć decyzję, jaki typ materaca H3 będzie dla nas najlepszą opcją. O propozycjach dla najmłodszych już wspomnieliśmy powyżej. Tutaj dodamy zatem rozwiązania dedykowane dorosłym użytkownikom materacy.

Jednym z popularnych typów materacy o średniej twardości jest materac piankowo – sprężynowy. W tym przypadku poza wysoko elastyczną pianką mamy sprężyny kieszeniowe. Opcja ta świetnie łączy zalety materacy piankowych i sprężynowych, a sam produkt dostarcza nam dobrą stabilizację ciała i brak ryzyka zapadania się podczas snu. Materac jest elastyczny i odporny na odkształcenia.

Inną propozycją wśród materacy H3 będzie materac zbudowany z dwóch różnych pianek – termoaktywnej i wysokoelastycznej. Tego rodzaju asortyment jest odporny na odkształcenia, sprężysty, elastyczny i doskonale podtrzymujący ciało. Warstwa termoaktywna pozwala tutaj z kolei jeszcze precyzyjnie dopasować podłoże do kształtu kręgosłupa (materac pod wpływem ciepła zmienia twardość dostosowując się do ciała).

Materac możemy tutaj perfekcyjnie dopasować

Czasem najtrudniejszą kwestią podczas zakupu materaca jest jego dopasowanie do stelaża i ramy łóżka, jakie posiadamy. Idealną opcją zawsze pozostają w takim przypadku materace wykonywane na indywidualne zamówienie, czyli pod konkretny rozmiar łóżka. Materac średnio twardy może zaliczać się i do tej grupy rozwiązań. Sprawdzi się niemal w każdych warunkach, możemy bowiem zamówić produkt dokładnie taki, jaki potrzebujemy.

Dodatkowo, niezależnie od tego, czy stelaż naszego łóżka jest ruchomy, czy też ma budowę prostą listwową, materac H3 piankowy, czy piankowo sprężynowy stworzy ze stelażem kompletny, dobrze funkcjonujący zestaw. Takie dopasowanie wynika bezpośrednio z wysokiej elastyczności, jaką wyróżniają się wspomniane materace.

Materac średnio twardy to zatem dobra opcja niemal dla wszystkich, polecana w głównej mierze osobom zdrowym lub z dolegliwościami ze strony kręgosłupa, ważącymi od 60 do 80 kg (czasem do 100 kg). Na wybór materaca H3 mogą zdecydować się również pary, w tym o znacznej różnicy wagowej.