Montaż klimatyzacji – jak wybrać dobrego instalatora?

montaż klimatyzacji

Chcesz zamontować klimatyzację w domu, mieszkaniu lub biurze, ale nie wiesz, jak właściwie należy się do tego zabrać? Najlepszym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która zaoferuje Ci nie tylko kompleksowy montaż klimatyzacji, ale też pomoże wybrać wysokiej jakości sprzęt i zapewni jego późniejsze serwisowanie.

 1. Cennik klimatyzacji – sprawdź różne oferty
 2. Nie tylko montaż – zapytaj o serwis klimatyzacji
 3. Klimatyzacja do domu lub firmy – sprawdź doświadczenie instalatora
 4. Montaż klimatyzacji – zweryfikuj atesty i certyfikaty
 5. Klimatyzacja do mieszkania lub biura – zapytaj o bezpłatną wizję lokalną

Klimatyzacja już od dłuższego czasu nie jest kojarzona z luksusem. Znajduje się w wielu biurach, a coraz częściej pojawia się także w domach i mieszkaniach. Jak jednak znaleźć dobrą firmę od klimatyzacji?

Cennik klimatyzacji – sprawdź różne oferty

Wiele osób, które po raz pierwszy decydują się na tego typu inwestycję, nie orientuje się, na co zwracać uwagę, wybierając montaż i serwis klimatyzacji – co trzeba wiedzieć? Poszukiwania odpowiedniego instalatora rozpocznij od zapoznania się z ofertami kilku lokalnych firm. Poproś je o przygotowanie wyceny wraz z proponowanym zakresem usług. Najlepiej otrzymać kilka wariantów oferty – dobrze, by w jednym podana była wyłącznie cena klimatyzacji z montażem, a w innym obejmowała ona również serwisowanie sprzętu. Pamiętaj jednak, że mogą to być wstępne wyceny, które stanowią punkt wyjścia do dalszych rozmów.

Na co jednak zwracać uwagę, by firma od klimatyzacji nie zaskoczyła Cię dodatkowymi kosztami? Najczęściej usługa w podstawowym zakresie obejmuje:

 • wykonanie otworu w ścianie,
 • instalację jednostki zewnętrznej i wewnętrznej,
 • instalację freonową,
 • podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej,
 • przeprowadzenie próby szczelności,
 • wykonanie próżni w układzie,
 • uruchomienie i test działania klimatyzacji,
 • wskazówki dotyczące dalszego użytkowania.

Nie tylko montaż – zapytaj o serwis klimatyzacji

By zapewnić sobie bezproblemowe użytkowanie, warto postawić na firmę, która oprócz montażu oferuje też serwis klimatyzacji. Dzięki temu w razie awarii zaoszczędzisz czas, który trzeba by było poświęcić na poszukiwania nowego wykonawcy. Możesz także zapytać o aktualne promocje – niektóre firmy proponują atrakcyjne zniżki klientom, którzy wybierają kompleksową usługę.

Klimatyzacja do domu lub firmy – sprawdź doświadczenie instalatora

To bardzo ważny punkt, bez względu na to, czy interesuje Cię klimatyzacja do firmy, czy do domu lub mieszkania. Będzie to szczególnie istotne, jeśli decydujesz się na zainstalowanie nietypowej jednostki. Przed skorzystaniem z oferty dopytaj więc, jakie dana firma od klimatyzacji ma doświadczenie, w tym w montażu wybranego przez Ciebie rodzaju sprzętu.

Montaż klimatyzacji – zweryfikuj atesty i certyfikaty

Możesz nie wiedzieć, ale bardzo często warunkiem uzyskania pełnej gwarancji na sprzęt jest montaż klimatyzacji przez firmę, która posiada wymagane przez producenta certyfikaty. Jeśli zatem samodzielnie kupisz klimatyzator, ale jego instalację zlecisz wykonawcy bez odpowiednich uprawnień, możesz utracić gwarancję. By tego uniknąć dobrym rozwiązaniem jest wybór firmy, która zapewni Ci kompleksową usługę.

Klimatyzacja do mieszkania lub biura – zapytaj o bezpłatną wizję lokalną

Cennik klimatyzacji nie zawsze pozwoli Ci na dokładnie określenie kosztów montażu i serwisowania sprzętu. Z tego powodu warto skorzystać z darmowej wizji lokalnej, podczas której przedstawiciel firmy będzie mógł ocenić przebieg instalacji w budynku czy wytypować miejsce na zawieszenie jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, a przede wszystkim – przygotować dokładną wycenę.