Najlepszy basen do ogrodu – stelażowy czy rozporowy?

basen do ogrodu

Decyzja o zakupie basenu do ogrodu jest uzależniona od wielu indywidualnych przesłanek. Wybór pomiędzy modelem rozporowym a stelażowym to najczęstszy dylemat, jaki muszą rozstrzygnąć nabywcy.

Dzięki basenom przenośnym każdy może spełnić marzenie o własnym basenie w ogrodzie. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych basenów, których budowa jest bardzo kosztownym i czasochłonnym przedsięwzięciem. Baseny rozporowe i stelażowe mają sporo zalet, niemniej warto wiedzieć, które z tych rozwiązań będzie lepsze w konkretnej sytuacji.

Baseny stelażowe – inwestycja na lata

Największymi zaletami basenów stelażowych są trwałość, wytrzymałość i świetna odporność na wiele czynników zewnętrznych. Dzięki usztywnianym ściankom i metalowemu stelażowi cała konstrukcja jest bardzo stabilna, a wzmocnione dno stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Oczywiście mowa tutaj o modelach sygnowanych markami sprawdzonych producentów takich jak np. Bestway. Basen stelażowy powinien bowiem spełniać wysokie normy jakościowe będące gwarancją długoletniego użytkowania. Każdy, kto rozważa zakup basenu stelażowego, powinien jednak liczyć się z tym, że: po pierwsze – nie jest on tani, a po drugie – wymaga sporo miejsca w ogrodzie. Może się więc zdarzyć, że z uwagi na ograniczony budżet czy brak miejsca na działce basen stelażowy nie będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Basen rozporowy – dla dzieci i dorosłych

Basen rozporowy stanowi pośrednią opcję między zwykłym basenem dmuchanym dla dzieci a basenem stelażowym. Sklep S-MUMO oferuje baseny rozporowe w rozmaitych rozmiarach, dzięki czemu ich wielkość da się dopasować do własnych potrzeb oraz do wielkości ogrodu. W basenach rozporowych ścianki usztywniają się pod wpływem wody wypełniającej zbiornik, lecz w przeciwieństwie do najprostszych basenów dmuchanych są wykonane z dużo mocniejszych materiałów. Podobnie jak w przypadku basenu stelażowego, tak i markowy basen rozporowy to strzał w dziesiątkę – zwłaszcza gdy ktoś nie jest w stanie przeznaczyć dużej kwoty na zakup basenu.

https://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe,c11.html