Nowoczesne łóżka kontynentalne – idealny wybór do sypialni!

Nowoczesne łóżka kontynentalne

Szukasz łóżka idealnego do Twojej sypialni? Takiego, które zapewni Ci wysoki komfort snu, a przy tym będzie wyglądać pięknie i stylowo? Kontynentalne łóżko może być strzałem w dziesiątkę! Ten rodzaj łóżka cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Ciekawi Cię, jaki jest tego powód? Już za chwilę się tego dowiesz!

Łóżka sypialniane kontynentalne – jak są zbudowane? 

Łóżka kontynentalne należą obecnie do jednych z najchętniej wybieranych modeli. Z pewnością słyszałeś już tę nazwę i zastanawiasz się, czym właściwie cechują się te łóżka oraz czym różnią się od innych rodzajów? Otóż wyróżnia je ich budowa, a dokładniej mówiąc, ich wysokość. W przypadku łóżka kontynentalnego jest ona naprawdę duża. Wysokość jego boku wynosi średnio 70 cm lub nawet więcej. Dzięki temu, można bardzo wygodnie na nich usiąść, a dodatkowo, wyglądają znacznie bardziej elegancko, niż klasyczne modele. 

Warto dodać też, że łóżka kontynentalne zbudowane są ze skrzyni oraz materaca. To oznacza więc, że kupując taki mebel, nie trzeba już szukać żadnego materaca, ponieważ jest on gotowy do użytku. 

Łóżka kontynentalne – zalety 

Lista zalet łóżek kontynentalnych jest naprawdę długa. To jedne z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań do sypialni, na jakie można się zdecydować. Pierwszym i najważniejszym ich plusem, jest oczywiście wysokość. Dzięki temu, że jest on duża, siadanie na takim łóżku jest bardzo proste. W związku z tym jest to idealny mebel do sypialni na przykład osoby starszej. 

Modele kontynentalne często występują w wersji z pojemnikiem. To oznacza, że wraz z łóżkiem, otrzymujesz bardzo dużą powierzchnię dodatkową do przechowywania. W pojemniku możesz trzymać pościel, sezonowe kołdry oraz inne większe mniejsze rzeczy. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w małych mieszkaniach. 

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko kontynentalne? 

Łóżka kontynentalne cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością i w sklepach dostępne są w wielu różnych wariantach. Dlatego też wybór takiego mebla to wcale nie takie łatwe zadanie. Aby znaleźć idealny dla siebie, należy zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii. Kluczowy jest przede wszystkim dobór odpowiedniego rozmiaru, zarówno pod względem długości, jak i szerokości. Warto pomyśleć też nad wezgłowiem. Większość tych modeli jest w nie wyposażona, natomiast każdy ma zupełnie inne oparcie. Zastanów się nad jego budową, kształtem i wysokością. Ważny jest także oczywiście materiał, z jakiego wykonane jest całe łóżko.