Oczyszczacz powietrza w domu alergika. Co zmienia?

Oczyszczacz powietrza w domu alergika

Oczyszczacz powietrza jest rozwiązaniem wielu problemów alergików, którzy zmagają się z sezonowym katarem siennych, ale także całoroczną alergią wziewną. Odpowiednie urządzenie poradzi sobie z większością alergenów, a przede wszystkim z roztoczami, pyłkami i sierścią zwierząt.

Jak pomóc alergikowi?

W przypadku alergii wziewnej urządzenie takie jak oczyszczacz powietrza staje się niezbędnym elementem domowego wyposażenia. Pozwala on osobom cierpiącym z powodu alergii zmniejszyć przykre jej objawy, takie jak: problemy z oddychaniem, duszności, kaszel, alergiczny nieżyt nosa, łzawienie oczu.

W Polsce z powodu alergii cierpi nawet 4/10 osób.

Niekiedy jest to problem jedynie sezonowy, który znika wraz z końcem pylenia kwiatów oraz drzew. Jednakże długotrwałe oraz cykliczne oddziaływanie czynników uczulających na alergika może prowadzić do przewlekłych chorób układu oddechowego.

Przez bagatelizowanie alergii może dojść do rozwoju astmy wiążącej się niekiedy z poważnymi powikłaniami. W jaki sposób można pomóc alergikowi? Najlepszym wyjściem byłoby wyeliminowanie z otoczenia wszelkich alergenów, aczkolwiek nie jest to możliwe. Osoba zmagająca się z alergią nie powinna zbyt często wietrzyć pomieszczeń w okresie pylenia, dobrze, jeśli w tym czasie ograniczy również spacery, zwłaszcza w słoneczne i wietrzne dni. Ponadto, nie powinna mieć ona kontaktu ze zwierzętami, gdyż na ich sierści również znajdować mogą się pyłki.

Dobrym rozwiązaniem jest także zadbanie o jakość powietrza w domu i wyeliminowanie z niego wszelkich alergenów, pyłków czy roztoczy, poprzez zakup oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacz powietrza: zbawienie dla alergików

Oczyszczacz powietrza jest dla alergików nieocenionym urządzeniem. Przydaje się zwłaszcza osobom uczulonym na kurz i roztocza, u których układ immunologiczny aktywuje się przez wszelkie mikrozanieczyszczenia obecne w powietrzu. Jest zbawieniem w okresie letnim, kiedy to chcąc przewietrzyć mieszkanie, otwieramy okno, przez co do jego wnętrza przedostają się pyłki krzewów i drzew. Co ważne, dużej ilości alergenów nie można dostrzec gołym okiem. Niestety odkurzacz nie poradzi sobie ze wszystkimi zakamarkami w domu, gdzie także przebywają roztocza i kurz. Wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w domu działają niekorzystnie na samopoczucie alergika. Doprowadzają do wielu uciążliwych objawów. Oczyszczacz powietrza jest w stanie usunąć wszelkie drażniące organizm zanieczyszczenia, dzięki czemu alergik będzie mógł normalnie funkcjonować bez towarzyszących mu przykrych objawów. Sprzęt ten może pracować w sposób nieprzerwany, dopasowując intensywność pracy do panujących we wnętrzu warunków, w ten sposób stale wyłapuje i usuwa alergeny z powietrza.

Dlaczego nie tylko alergicy powinni zainwestować w oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza polecany jest wszystkim osobom, którym zależy na czystym i świeżym powietrzu. Nie usuwa on tylko alergenów, ale także wiele szkodliwych związków, które znajdują się w powietrzu między innymi przez smog. Jest on w stanie wyeliminować takie zanieczyszczenia jak: tlenku siarki azotu, dwutlenek węgla, siarczany, ołów, formaldehydy, azbest, pestycydy. Oprócz tego usuwa groźne dla człowieka patogeny biologiczne (wirusy, bakterie), roztocza, pleśnie, grzyby. Jest on w stanie zadbać o zdrowie wszystkich domowników. Dostarcza świeże i czyste powietrze, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko rozwoju chorób. Klimatyzator powietrza jest więc świetnym rozwiązaniem dla wszystkich pragnących zachować dobre samopoczucie i zdrowie.

To szczególnie polecane urządzenie także do domu gdzie mieszkają dzieci, jak i osoby starsze. O zakupie takiego urządzenia powinny pomyśleć także osoby przebywające na co dzień w szczelnych pomieszczeniach, w dużych skupiskach ludzi.

Nie jest to oczywiście sprzęt medyczny, aczkolwiek podnosi on komfort życia nie tylko alergików i astmatyków, ale wszystkich ludzi z niego korzystających. Eliminuje ze środowiska potencjalne alergeny, ograniczając nieprzyjemne objawy chorobowe i zmniejszając ryzyko rozwoju chorób. Innowacyjne modele są w stanie zabić szkodliwe bakterie, wirusy i grzyby, które mogłyby doprowadzić do wielu konsekwencji zdrowotnych.