Osuszacz powietrza, czyli skuteczna walka z nadmiarem wilgoci

osuszacz powietrza

Nadmiar wilgoci w domu źle wpływa na zdrowie domowników, ale i na konstrukcję budynku. To dlatego tak ważne jest, aby utrzymać optymalny poziom wilgotności, który wynosi 40-60%, a zależny jest od panującej aktualnie temperatury.

Spośród skutecznych sposobów na walkę z nadmiarem wilgoci znajduje się osuszacz powietrza. Jak działa i dlaczego warto na niego postawić?

Komfort dla wszystkich domowników

Zarówno temperatura, jak i wilgotność to dwa parametry, które mają znaczący wpływ na samopoczucie fizyczne oraz psychiczne domowników. Zbyt wysoki poziom wilgotności sprawia, że łatwiej o przeziębienie, ale i rozwój rozmaitych schorzeń, głównie po stronie górnych dróg oddechowych. Ten parametr nie zostaje bez znaczenia dla konstrukcji budynku.

Wilgoć osiadająca w ścianach oraz elementach wyposażenia może dać o sobie znać z czasem. Objawia się pojawiającymi się na ścianach grzybami oraz pleśnią. Gdy już są one widoczne, to znak, że konstrukcja została osłabiona od wewnątrz i trzeba kosztownych oraz czasochłonnych zabiegów, aby uporać się z tymi niepożądanymi efektami.

Wilgotne powietrze sprawia, że dłużej suszymy ubrania, a ręczniki w łazience, tuż po kąpieli, zostają mokre i zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach. Poza tym, nie tylko w wilgotnych ręcznikach, tworzy się doskonałe środowisko do rozwoju wszelkiego rodzaju drobnoustrojów chorobotwórczych. Wilgoci nie lubią górne drogi oddechowe, ale i skóra. Negatywne konsekwencje niewłaściwego poziomu tego parametru, szybko odczuwają alergicy, astmatycy oraz reumatycy.

Problemy wydają się nie mieć końca! Jest jednak na to sposób – osuszacz powietrza. Niewielki, a jednak skuteczny w działaniu i przydatny wszędzie tam, gdzie wilgotność wychodzi poza granice określone jako optymalne.

Sposób działania

Osuszacz powietrza ma za zadanie wychwycić i usunąć nadmiar wody zgromadzonej w powietrzu. Na tej zasadzie działają produkty oferowane przez sklep https://econovli.pl/. W specjalnym pojemniku zbierana jest wilgoć przekształcona w parę wodną i następnie skroplona. Nowoczesne urządzenia przeznaczone do użytku domowego, sprawdzają się w pomieszczeniach o różnym metrażu. Zwykle mają niewielkie rozmiary i są mobilne, dzięki czemu domownicy mogą zadbać o poziom wilgotności w każdym pomieszczeniu.

Ich atutem jest również dostępność rozmaitych funkcji, intuicyjna obsługa oraz estetyka, która pozwala na dopasowanie do aranżacji wnętrza. Osuszacz może być zatem przydatny w codziennym użytkowaniu, ale i np. na etapie wykonywanych prac remontowych. Przyspieszy on bowiem schnięcie, które jest niezbędne, by móc przejść do dalszych części danej realizacji.

Na rynku można znaleźć pochłaniacze wilgoci, które wymagają zastosowania specjalnego wkładu. Ich efektywność działania jest jednak dość niska w porównaniu z nowoczesnymi osuszaczami. Jeśli zależy nam na funkcjonalności, utrzymaniu stałego poziomu wilgotności w wybranych pomieszczeniach oraz estetyce, to właśnie osuszacz spełni nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz