Osuszanie domu metodą cięcia
Masz problem z zawilgotniałymi ścianami lub fundamentami, przez co Twój dom przestał być komfortowym miejscem do mieszkania? A możesz zastanawiasz się nad kupnem starego budynku i nie wiesz, czy uda Ci się pozbyć z niego wilgoci? Na rynku znajdziesz różne metody pozwalające na osuszenie budynku i pozbycie się uciążliwego problemu, jakim są zawilgocone ściany lub fundamenty. Wybierając metodę podcinania, możesz być pewny, że osuszanie domu da trwałe efekty. Warto nieco bliżej zaznajomić się z tą techniką, aby zrozumieć, z czego wynika jej skuteczność.
Jak wygląda osuszanie domu metodą cięcia?
Na początku eksperci sprawdzają, w jakich miejscach przebiegają przewody oraz inne elementy, które mogłyby przeszkadzać w trakcie osuszania. W przypadku murów ceglanych zachodzi konieczność odkrycia spoiny roboczej. Następnie, konieczne jest przecięcie muru. Tutaj bardzo istotne jest dobranie narzędzi do materiału, z którego zbudowana jest ściana lub fundamenty. Jeżeli materiałem, który będzie cięty są cegły, używa się piły łańcuchowej. Jeśli natomiast materiał należy do kategorii materiałów twardych, takich jak np. beton, żelbeton lub kamień, do cięcia należy użyć piły z liną diamentową. Kiedy w widii zatopione są ziarna diamentów, to możliwe jest używanie jej do stopniowego wycierania każdego materiału, niezależnie od jego twardości.
Kiedy wykonane zostaną nacięcia, następuje etap przygotowania szczeliny pod izolację. Teraz przychodzi czas wkładania hydrofobowej izolacji do przygotowanej wcześniej szczeliny. Za pomocą klinów, płyty zostają przymocowane do budynku. Po dokładnym przymocowaniu hydrofobowej izolacji, trzeba zamknąć szczelinę. Dzięki metodzie cięcia, wilgoć kapilarna, odpowiedzialna za zawilgocenie murów lub fundamentów, zostaje całkowicie odcięta. Jednorazowe [link]osuszanie domu[/link] za pomocą tej metody daje trwałe efekty – nie ma konieczności ponownego wymieniania hydrofobowej izolacji, niezależnie od ilości czasu, która minie od zakończenia procesu osuszania.
Ciesz się doskonałymi efektami
Wilgoć w ścianach lub fundamentach może prowadzić do technicznej degradacji budynku. Dodatkowo, wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi pleśni i innych drobnoustrojów chorobotwórczych. Dlatego, kiedy pojawia się problem związany z wilgocią, należy jak najszybciej się jej pozbyć. Osuszanie domu za pomocą podcinania daje bardzo dobre, trwałe efekty. Jest to co prawda dość droga metoda, ale warto mieć na uwadze, że będzie to wydatek jednorazowy, który można potraktować jako inwestycję. Rzecz w tym, iż degradacja murów, czy co gorsza fundamentów, prowadzi do szybkiego spadku wartości nieruchomości. Poza tym osuszanie prędzej czy później i tak będzie po prostu konieczne, aby móc nadal użytkować dany budynek. Wydaje się zatem, że nie ma sensu z tym zwlekać, gdyż problem będzie tylko narastał. Niezależnie od tego, w jakiego rodzaju budynku mieszkasz, metoda cięcia murów pozwoli Ci na skuteczne pozbycie się problemu. Bez względu na wiek nieruchomości oraz rodzaj materiałów użytych do jej wybudowania, możliwe jest osuszenie ścian lub fundamentów.