Pergole tarasowe, ogrodowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

pergola tarasowa

Choć popularność tarasów wzrasta to wciąż nie do końca mamy pomysł na to, czym wykończyć lub z czego stworzyć zadaszenie takiej konstrukcji. I choć pierwszym pomysłem zwykle jest tutaj gont lub blachodachówka to coraz częściej odstają one od nowoczesności. Co wybrać, jako dobrą alternatywę dla klasycznych materiałów?

Pergola tarasowa to dobry pomysł na to, by wreszcie uzyskać w swoim ogrodzie lub na działce praktyczną strefę do wypoczynku. Bo choć przestrzeni w ogrodzie nie rzadko wcale nie brakuje to w gąszczu roślinności, ale pod kapryśną chmurką, wcale nie trudno o konieczność szybkiej zmiany planów.

Pergola tarasowa może mieć różnoraką konstrukcję i wielkość, a co ważne, przypominać swoją stylistyką dowolną aranżację. Dzięki temu, że oferta tego typu konstrukcji stale się powiększa, a pomysły producentów stają się coraz to bardziej nowoczesne i dekoracyjne to każdy może sobie pozwolić na stworzenie za ich pomocą takiej strefy wypoczynku o jakiej marzył przez lata.

Pergola tarasowa w nowoczesnym wydaniu – co warto wiedzieć?

Choć na pierwszy rzut oka, klasyczna forma pergoli kojarzy się nam z drewnianą formą kratownicy, po której wije się pnąca roślinność to w nowoczesnym wydaniu prezentuje się już nieco inaczej. Pergola to bowiem nic innego, jak wspierana na solidnie wykonanych nogach konstrukcja z mocnym oraz elegancko prezentującym się zadaszeniem. To ostatnie może mieć formę markizy lub szklanego poszycia na lamelach z aluminium. 

Pergola markizowa to rozwiązanie wybierane stosunkowo często nie bez powodu. Ten charakterystyczny element zadaszenia można zwinąć w dowolnym momencie, a ułatwia to dopasowana i dołączona do zestawu kaseta. Aluminiowe elementy konstrukcyjne w postaci podpór oraz bocznych nóg dodają pergoli lekkości, ale również nowoczesnego sznytu. Markiza będzie natomiast od zawsze ucieleśnieniem i kojarzeniem z nadmorską zabudową oraz wakacjami.

Co ważne, chowana markiza to nie tylko element zabudowy, który chroni nas przed deszczem i wiatrem, ale także przed intensywnie palącym słońcem. Samodzielnie możemy zdecydować, kiedy spełni swoją rolę i sprawdzi się nie tylko w roli praktycznego elementu zadaszenia tarasu.

O dekoracyjnej roli pergoli lamelowej nie trzeba się nawet za dużo rozpisywać. Aluminiowe lamele, w połączeniu z lekko prezentującym się szkłem stanowią najlepszą kompozycję do nowoczesnych ogrodów. 

Trudno wyobrazić sobie lepsze połączenie dla budynków, od których oczekujemy połączeniu elegancji z modernistycznym zacięciem.

Szklane dachy – pozwól sobie na odrobinę szaleństwa!

Czy można wyobrazić sobie piękniejszy pomysł na wieczór niż ten, w którym wpatrujemy się w gwieździste niebo? Naszym zdaniem to jeden z piękniejszych scenariuszy na każdą porę roku. 

Szklany dach daje nam wiele możliwości do przyjemnego, ale i romantycznego spędzania czasu na swoim tarasie. A co więcej, jeśli wybierzmy opcję z bocznym przeszkleniem takiej konstrukcji to szybko uzyskamy coś na wzór ogrodowej oranżerii. 

W tak zaaranżowanej przestrzeni możemy umieścić piękną i bujną roślinność oraz kolorowe dekoracje i wyposażenie, a dodatkowo poczuć się, jakbyśmy wciąż przebywali w salonie. 

Czy taki pomysł na spędzenie czasu w strefie przedłużonego salonu Ci się podoba? Jeśli tak to koniecznie zerknij na ofertę produktów od: http://www.pergoletarasowe.com.pl/

Znajdziesz tam mnóstwo inspiracji, które ułatwią Ci dokonanie wyboru o własnej strefie wypoczynku.