Kosiarka spalinowa, czyli jak uczynić swoją pracę bardziej wydajną

kosiarka spalinowa

Początek wiosny to czas, w którym przyroda budzi się do życia, a nasze ogrody zaczynają ponownie wymagać wzmożonej pielęgnacji. Jest to też dobry okres na to, aby uporządkować przydomowy zbiór sprzętu ogrodniczego, uzupełnić braki oraz pozbyć się urządzeń, które w dłuższej perspektywie nie będą nam już potrzebne. Może to być również idealny moment na zakup kosiarki z wydajnym silnikiem spalinowym.

Dlaczego warto zastanowić się nad zakupem kosiarki spalinowej?

Kosiarki wyposażone w silniki spalinowe zdobywają uznanie zarówno wśród ogrodników jak i osób, które samodzielnie dbają o przydomowy trawnik. Przewaga tego typu urządzeń nad modelami napędzanymi energią elektryczną to przede wszystkim brak ograniczenia spowodowanego stałym podłączeniem do sieci. Kosiarki spalinowe gwarantują dużo większą swobodę i bez problemu radzą sobie z takimi przeszkodami jak drzewa lub krzewy. Dodatkowo dysponują zdecydowanie większą mocą w porównaniu ze swoimi elektrycznymi odpowiednikami. Dzięki temu pielęgnacja większych połaci terenu będzie zdecydowanie bardziej płynna, a wykonana praca zostanie wykonana staranniej i z większą precyzją. Warto także zauważyć, że obecność silnika spalinowego nie tylko zwiększa swobodę pracy, ale również bardzo mocno wpływa na nasze bezpieczeństwo. Przecięcie znajdującego się pod napięciem kabla może okazać się tragiczne w skutkach dla naszego zdrowia. W przypadku korzystania ze sprzętu napędzanego benzyną, podobna sytuacja nie będzie mieć nigdy miejsca. Niektóre kosiarki spalinowe poosiadają także dodatkowe funkcje takie jak chociażby napęd na jedna z osi lub możliwość mulczowania trawnika, które usprawnią naszą pracę i uczynią ja zdecydowanie bardziej przyjemną.

Gdzie szukać i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem kosiarki spalinowej?

Szukając dobrego oraz sprawdzonego urządzenia warto sprawdzić ogłoszenia w serwisie Pokato.pl, na którym znajdziemy nowe i używane kosiarki spalinowe. Jednostki napędzane silnikami spalinowymi charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością poszczególnych komponentów, dlatego zakup zadbanego egzemplarza z drugiej ręki może okazać się strzałem w dziesiątkę, który pozwoli zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy przy jednoczesnym wyborze sprawdzonego środka do pielęgnacji trawy. Jeżeli poszukujemy kosiarki spalinowej, warto również zwrócić szczególną uwagę na rodzaj silnika, w który dany egzemplarz został wyposażony. Do wyboru mamy jednostki dwusuwowe oraz czterosuwowe. Te pierwsze są motorami głośniejszymi oraz pochłaniają większe ilości paliwa, które dodatkowo musi mieć postać specjalnie przygotowanej mieszanki paliwowo-olejowej. Jako plus jednostek tego typu należy zaznaczyć, że są one lżejsze niż silniki czterosuwowe, dzięki czemu manewrowanie kosiarką staje się prostsze i wymaga mniejszego nakładu energii. W przypadku wspomnianych już wcześniej jednostek czterosuwowych, poosiadają one swoją własną miskę olejową, dlatego za paliwo posłuży im najzwyklejsza benzyna. Ich praca również będzie cichsza w porównaniu do motorów dwusuwowych. Na minus można jednak zaliczyć większą wagę, która na dłuższą metę może okazać się uciążliwa. Jeśli chodzi o dodatki oferowane do konkretnych modeli kosiarek, ważne aby dany egzemplarz posiadał dedykowany kosz do zbierania trawy. Dzięki temu praca będzie odbywać się płynniej, a nam uda się uniknąć niepotrzebnego grabienia wyrzucanej przez kosiarkę trawy.

Dodaj komentarz