Płytki jak drewniane panele. Drewnopodobne płytki w Twoim domu

płytki drewniane

Drewno jest wdzięcznym materiałem, dlatego tak często wybierane jest jako wykładzina podłogowa. Jednak naturalne drewno jest rzadko wykorzystywane w dekoracji łazienek, a wśród materiałów imitujących drewno najbardziej popularne są płytki ceramiczne.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się drewnopodobne płytki?

Główną cechą takiego materiału jest to, że wybierając go uzyskuje się wszystkie zalety płytek ceramicznych, a powłoka z zewnątrz wygląda jak drewno. Ponieważ płytki z rysunkiem drewna mają również reliefową fakturę, materiał jeszcze bardziej przypomina zwykły parkiet. Prostokątne płytki są droższe, ale bardziej nadają się do imitacji drewna. Należy pamiętać, że płytki imitujące drewno, w zależności od produkcji, są ceramiczne oraz porcelanowe. Podstawą obu wariantów jest glina, ale w przypadku analogu ceramicznego półprodukt z gliny jest po prostu prasowany i wypalany, a przy produkcji płytek gresowych prasowanie odbywa się pod wyższym ciśnieniem, a wypalanie odbywa się w wyższej temperaturze. Prowadzi to do większej wytrzymałości materiału z kamionki porcelanowej.

Płytki ceramiczne imitujące drewno mają wiele zalet:

 • odporność na zużycie;
 • tolerują działanie agresywnych chemikaliów;
 • idealne do ogrzewania podłogowego (magazynuje ciepło i jest odporny na wysokie temperatury);
 • poprawia hydroizolację posadzki (mniejsze ryzyko zalania mieszkań od dołu);
 • jeśli część powłoki jest uszkodzona, wymiana płytek jest dość łatwa (nie trzeba demontować całej podłogi);
 • niższy koszt w porównaniu z naturalnymi podłogami drewnianymi, zwłaszcza jeśli ceramika będzie imitować rzadkie drewno.

Płytki imitujące drewno można montować zarówno na ścianach, jak i na podłogach w łazience. Płytki podłogowe mają większą wytrzymałość, są bardziej odporne na naprężenia mechaniczne. Produkowane są również płytki o dużej wytrzymałości, które można stosować w miejscach publicznych i do układania na zewnątrz. Taka powłoka nadaje się do prawie każdego wnętrza – zarówno lhigh-tech jak i surowej klasyki. Płytki drewnopodobne najlepiej prezentują się we wnętrzach ekologicznych.

Taka płytka może imitować egzotyczne drogie drewno – palisander, wenge, mahoń i inne. Zasadniczo bez wydawania dużych pieniędzy uzyskujesz szacowne i eleganckie wykończenie.

Jeśli łazienka jest mała, drewnopodobne płytki podłogowe powinny być w jasnym kolorze. W tym przypadku płytki mogą imitować drewno brzozy, bielonego drewna, sosny, teaku, klonu, jesionu, jasnego dębu.

Preferowany jest materiał o niezbyt wyrazistej fakturze, ponieważ ostre przejścia i linie będą zakłócać efekt wizualnej ekspansji przestrzeni. Duże łazienki można ozdobić bogatą kolorystyką. W takich pomieszczeniach płytki pięknie prezentują się imitując wiśnię, wenge, klon różowy czy dąb.

Uniwersalne odcienie ceramiki imitującej drewno to bielone drewno i wenge. Pasują do niemal każdego stylu i mebli. Pokój ozdobiony płytkami z bielonego drewna wygląda na ciepły i wyrazisty. Płytki w odcieniu wenge lepiej nadają się do przestronnego pomieszczenia. Do nowoczesnych wnętrz idealne są szare płytki. Istnieją również płytki imitujące stare drewno.

Płytki Opoczno: dlaczego warto?

Płytki Opoczno Grand Wood dały się poznać jako wysokiej jakości i niezawodny materiał wykończeniowy. Ta płytka ceramiczna jest wszechstronna i może być stosowana w każdym pomieszczeniu. A jej walory dekoracyjne i estetyczne nadadzą wnętrzu wyrafinowania i niepowtarzalności. Różne rodzaje płytek z serii Opoczno Grand Wood znajdziesz na https://modnalazienka.pl/

Dziś firma może pochwalić się wieloma nagrodami i certyfikatami jakości. Asortyment płytek Opoczno wyróżnia się dużą liczbę kolekcji. Dzięki temu mogą zaspokoić prawie każdy gust. Najpopularniejsze kolekcje to:

 • „Altaj”. Kolekcję wyróżnia niezwykła faktura powierzchni. Płytki wykonane w pastelowych kolorach wyglądają na matowe i tłoczone. Ten styl jest idealny do dekoracji kuchni lub jadalni. Stonowane tony wprowadzą spokój i komfort w pomieszczeniu.
 • „Avangarde”. W kolekcji dominują motywy roślinne. Taka płytka dobrze pasuje do pokoju urządzonego w klasycznym stylu. Możesz uzupełnić wystrój bordową obwódką.
 • „Aleksandria”. Kolekcja w klasycznym i dyskretnym stylu. Wystrój jest miękki, cechuje go stonowana kość słoniowa, beż i biel. Ta paleta nada pomieszczeniu bardzo wyrafinowany i stylowy wygląd.

Jako zalety polskich płytek Opoczno można wyróżnić następujące cechy:

 • Zgodność produktów z międzynarodowymi standardami jakości. Potwierdzają to liczne nagrody i certyfikaty, a także fachowość gotowych produktów firmy.
 • Przystępny koszt w porównaniu z materiałami wykończeniowymi podobnej jakości innych producentów.
 • Stosowanie do produkcji wyrobów wysokiej jakości i przyjaznych dla środowiska materiałów.
 • Powierzchnia płytki jest odporna na rozwój mikroorganizmów i pleśni. To bardzo ważny wskaźnik, jeśli chodzi o wykończenie łazienki lub pomieszczenia o dużej wilgotności. Wszak to właśnie wilgoć jest przyczyną rozwoju bakterii i mikroorganizmów.