Jak ocieplić domek letniskowy?

izolacja pianą PUR - Crossin Insulations

Mieszkańcy dużych miast gromadnie wykupują domki letniskowe i dzierżawią ogródki działkowe – ceny terenów rekreacyjnych poszybowały w górę od marca 2020 roku nawet o 50%. Pandemia spowodowała, że Polacy są spragnieni chwil wytchnienia od życia w tłoku oraz pędzie, tworząc własne podmiejskie azyle.

Jednakże, drewniane chatki położone wśród zieleni często są zachowane w niskim standardzie lub podupadającym stanie. W takiej sytuacji niezbędne może się okazać tchnięcie drugiego życia w dawne kompleksy wypoczynkowe, wykonując tam profesjonalny remont bądź izolację domku letniskowego.

Sposoby ocieplenia domku letniskowego – który wybrać?

Najpopularniejszymi materiałami dociepleniowymi, stosowanymi do izolacji domku letniskowego, są:

  • wełna mineralna,
  • styropian,
  • piana poliuretanowa.

Na forach dyskusyjnych, skupionych wokół remontów, można spotkać się z opinią, że piana PUR źle wpływa na drewniane elementy konstrukcyjne. Nie jest to jednak prawdą. Piana PUR jest materiałem oddychającym. Tak jak w przypadku każdej izolacji, drewno użyte do budowy musi być zdrowe i odpowiednio wysuszone. Przy spełnieniu tych warunków, każdy rodzaj izolacji będzie bezpieczny dla konstrukcji. Przed montażem izolacji, należy zatem sprawdzić stan nawierzchni i wilgotność drewna.

izolacja pianą PUR - Crossin Insulations

Izolacja domku letniskowego pianą PUR – 4 zalety takiego rozwiązania

  1. Natrysk z piany PUR silnie wiąże się z podłożem, co skutecznie uniemożliwia przemieszczanie czy osuwanie się materiału z biegiem lat. Bezspoinowy system ocieplenia domku letniskowego to gwarancja trwałości na długi czas oraz braku tzw. mostków termicznych, odpowiedzialnych za utratę ciepła.
  2. Warstwa izolacyjna z pianki PUR nie jest atrakcyjnym środowiskiem dla gryzoni, takich jak myszy polne lub szczury, które mogą zamieszkiwać okoliczne tereny. Istnieje zatem nikła szansa, że zwierzęta uszkodzą materiał.
  3. Technologia stosowana w piance PUR hamuje rozwój pleśni oraz grzybów, dlatego doskonale nadaje się do pomieszczeń, w których będą przebywały małe dzieci lub alergicy.
  4. Ocieplenie domku letniskowego pianą PUR cechuje się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi, co pozwala na zachowanie optymalnego mikroklimatu we wnętrzach i przyjemnej akustyki.

Postaw na profesjonalne ocieplenie domku letniskowego z marką Crossin

Jeśli planujesz ocieplenie domku letniskowego lub drewnianej chatki położonej na ogródku działkowym, sięgnij po wiedzę specjalistów, którzy dobiorą odpowiedni typ pianki PUR do oczekiwanych rezultatów. Crossin Insulations (https://crossin.pcc.eu/) to marka, która oferuje najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie termoizolacji, a także współpracuje z autoryzowanymi i doświadczonymi wykonawcami – https://crossin.pcc.eu/awin/.

Już dziś wejdź na stronę producenta i wypełnij formularz kontaktowy: https://crossin.pcc.eu/umow-konsultacje/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *