Pompy ciepła Olsztyn – jak znaleźć fachowca?

pompy ciepła

Jeśli jesteś z Olsztyna lub jego okolic i chcesz postawić na jedno z najbardziej ekologicznych i praktycznie bezobsługowych źródeł ciepła, jakimi są nowoczesne pompy ciepła, to jesteś w idealnym miejscu. Za chwilę dowiesz się jak znaleźć fachowca, który instaluje pompy ciepła w Olsztynie, dlaczego warto to zrobić i jakie w tym zakresie istnieją rozwiązania.

Fachowiec Olsztyn

Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy wymieniasz starą instalację grzewczą na nową, pompy ciepła są obecnie jednym z najbardziej funkcjonalnych i ekonomicznych rozwiązań. Co ważne, mieszkając w Olsztynie czy nieopodal masz możliwość skorzystania z fachowych firm montażowych. Warto w tym celu zapoznać się z ich portfolio i opiniami innych klientów. A żeby to zrobić, wystarczy wykorzystać do tego wyszukiwarkę, podając np. frazę Pompy ciepła Olsztyn. W ten sposób szybko znajdziesz fachowca od pomp ciepła w Olsztynie, który przygotuje projekt instalacji i jej kosztorys, a po akceptacji wykona całą inwestycję.

Polskie pompy ciepła – na co postawić?

Do wyboru są przede wszystkim trzy rodzaje pomp ciepła. I jest to pompa ciepła gruntowa (określana także jako pompa ciepła głębinowa) oraz pompa ciepła wodna i pompa ciepła powietrzna. Przy czym obecnie najpopularniejsze są pompy ciepła powietrzne, ponieważ stosunek wydajności do ceny ich instalacji jest w tym przypadku najkorzystniejszy. Dla porównania dla pomp głębinowych konieczne jest wykonanie odwiertu, który może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Koszty instalacji pompy ciepła wodnej także są wyższe niż w przypadku pompy ciepła powietrznej. Dlatego też najlepszą opcją jest właśnie ta ostatnia.

Pompa ciepła cena z montażem

Cena montażu pompy ciepła, jak już wspomniano powyżej, związana jest z jej rodzajem. Najtaniej wychodzi pompa ciepła powietrzna, jednak na tym koszty mogą się nie skończyć. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy wymieniamy stare ogrzewanie w istniejącym budynku. Trzeba bowiem mieć na uwadze fakt, że ekonomia pompy ciepła polega także na tym, że jest to źródło ciepła współpracujące z reguły z ogrzewaniem niskotemperaturowym. Dlatego też najlepiej funkcjonuje z ogrzewaniem podłogowym lub ewentualnie ze specjalnymi grzejnikami niskotemperaturowymi. Dlatego przy wymianie systemu ogrzewania należy w kosztach uwzględnić także wymianę grzejników i całej instalacji grzewczej.

Pompy ciepła Olsztyn – dotacje

Warto zaznaczyć, że koszty montażu pompy ciepła można znacząco obniżyć poprzez skorzystanie z atrakcyjnych programów dofinansowania. Dobra firma przygotuje indywidualną wycenę i pomoże w załatwieniu formalności związanych z dotacjami na ekologiczne źródła energii. Przy czym pompy ciepła doskonale uzupełniają się z fotowoltaiką, co z kolei ogranicza koszty ogrzewania do naprawdę niskich kwot. Dlatego bardzo wskazane jest skorzystanie z obu tych rozwiązań, tym bardziej że na oba można aktualnie dostać dofinansowanie.