Pralka wirnikowa nadal może się przydać

pralka wirnikowa

Życie bez pralki w XXI wieku wydaje się nam praktycznie niemożliwe. Te urządzenia znajdują się w większości polskich domów. Można z nich także korzystać w hostelach, czy tez punktach pralniczych, itp. W większości przypadków używamy coraz to bardziej zaawansowanych pralek automatycznych, ale część z nas czasem zwraca swój wzrok ku pralkom wirnikowym. Te poprzedniczki automatów mają swoje najlepsze lata już za sobą, co nie znaczy, że w niektórych przypadkach kupno takiej pralki jest złym pomysłem. Niewielkie, lekkie, bajecznie proste w obsłudze są w stanie wyprać to, co potrzeba w stosunkowo krótkim czasie. Dobrze by było przyjrzeć się im bliżej – kto wie, może to jest pralka właśnie dla nas?

1. Czym charakteryzuje się pralka wirnikowa?
2. Jak działa pralka wirnikowa?
3. Pralka wirnikowa jakie ma wady i zalety?
4. Pralki wirnikowe – gdzie się sprawdzą i dla kogo będzie to dobry wybór?

Czym charakteryzuje się pralka wirnikowa?

Podstawową zaletą pralki wirnikowej jest jej niska cena. Bez kłopotu dostaniemy ją w mniejszych, czy też większych sklepach, zarówno stacjonarnych jak i sieciowych. Pralki wirnikowe nabędziemy na pewno na stronie: https://www.neonet.pl/pralki/pralki-wirnikowe-wirowki.html. Na dziś na wirtualnych półkach sklepu Neo Net możemy dokonać wyboru spośród trzynastu modeli tych urządzeń. Pralka taka ma niewiele programów piorących, a jej bęben jest nieruchomy. Może ona działać bez podłączenia do bieżącego źródła wody. Waży niewiele, a więc łatwo można ją przetransportować na większe odległości. Jej mankamentem jest dość mała pojemność. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku stała w większości polskich domów. Obecnie musiała ustąpić miejsca nowoczesnym pralkom automatycznym, ale nadal sprawuje się dobrze tam, gdzie jej usługi są niezastąpione, np. w małym domku letniskowym w leśnej głuszy albo nad brzegiem jeziora.

Jak działa pralka wirnikowa?

Zasada działania pralki wirnikowej jest niesłychanie prosta. Do bębna pralki, który jest nieruchomy, wlewamy odpowiednią ilość wody, dodajemy proszek do prania albo inny detergent, wrzucamy ubrania i pierzemy je. Pranie wprawia w ruch specjalny wirnik, który jest podstawową częścią tego typu urządzenia. Przed rozpoczęciem procesu powinniśmy dokładnie podzielić ubrania według kolorów. Należy także postępować zgodnie z tym, co jest napisane na ich metkach. Pralka wirnikowa tak jak i automatyczna, ma pojemność prania, której nie powinniśmy przekraczać. Z zasady do pralki można włożyć od jednego do sześciu kilogramów prania. Po wypraniu pranie trzeba wyżąć, no chyba że jest ona wyposażona w specjalną wirówkę, dzięki której ubrania są nieco suchsze. Po zakończeniu prania wodę pozostałą w pralce wylewamy. Pralka taka może nie być podłączona do sieci wodno-kanalizacyjnej. Dzięki temu może operować w trudniejszych warunkach. W przypadku najtańszych modeli konieczne może się okazać zagotowanie wody samemu, gdyż niektóre z takich pralek nie są w stanie podgrzać wody. 

Pralka wirnikowa jakie ma wady i zalety?

Jeśli się zastanawiamy jakie wady i zalety posiada taka pralka, to jest ich kilka. Do wad należy zaliczyć niewielką ilość wsadu pralniczego, który możemy jednorazowo uprać. Kłopotem może być także konieczność wlewania oraz wylewania wody. Pralki wirnikowe nie posiadają większej ilości programów. Niektóre z najtańszych modeli są pozbawione możliwości podgrzewania wody, czy też nie posiadają wirówki odwirowującej pranie. Na pewno nie będą przydatne tam, gdzie prania jest dużo i robi się je często. Zaletą jest: niska cena pralki, możliwość używania jej bez podłączania do wodociągu, prosta konstrukcja urządzenia, a co za tym idzie – jego niska awaryjność. Pralki tego typu są także dość lekkie, więc bardzo łatwo można je przemieszczać z miejsca na miejsce. Ze względu na proste programy oraz krótkie czasy trwania prania, pralka wirnikowa jest dość ekonomicznym urządzeniem. Może się przydać wszędzie tam, gdzie pranie robi się stosunkowo rzadko i w niewielkich ilościach. Przed kupnem konkretnego modelu warto dokładnie przejrzeć wszelkie parametry techniczne. W przypadku strony sklepowej: https://www.neonet.pl/, znajdziemy je w przejrzystych opisach, które się mieszczą przy danych modelach pralek.

Pralki wirnikowe – gdzie się sprawdzą i dla kogo będzie to dobry wybór?

Niewielkie oraz lekkie pralki wirnikowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie potrzeba wielkiego komfortu, ale małe pranie nie zaszkodzi. Może to być domek na działce albo leśny kamping. Są one przeznaczone dla tych, którzy nie zamierzają prać regularnie dużych ilości rzeczy. Mogą stanowić ciekawe uzupełnienie prostego stylu życia bliżej natury. Pralka taka może także stanowić swoiste zabezpieczenie w przypadku, gdyby nagłej awarii uległa nasza pralka automatyczna. Nabycie pralki poprzez witrynę sklepu Neo Net może zaowocować możliwością skorzystania z systemu ratalnego “zero procent”, co może być dodatkową zachętą do dokonania mniejszych albo większych zakupów. Najważniejsze jest to, byśmy ostatecznie byli zadowoleni z naszej decyzji, co do kupna potencjalnej pralki.