Pumeksy – jak wybrać odpowiedni sprzęt kosmetyczny aby zadbać o stopy

pumeksy do stóp

O tym, że do usuwania martwego naskórka warto stosować pumeks, wiadomo nie od dziś. I choć jest to kostka, którą należy użyć do pielęgnacji stóp to nie zawsze jest jasne jaką wybrać i jak dokładnie ją wykorzystać. W poniższym artykule, zostały przedstawione i opisane rozwiązania jak ma być stosowany naturalny pumeks oraz jak dzięki niemu można zadbać o skuteczną i bezpieczną  pielęgnację stóp.

1. Czym jest naturalny pumeks?

2. Jak używać pumeksu do usuwania zrogowaciałego naskórka?

3. Zalety korzystania z pumeksu

Czym jest naturalny pumeks?

Produkty związane z naturą, są tym czego coraz częściej poszukują, a nawet czego oczekują osoby, szczególnie dbające o ciało i zdrowie. W przypadku pumeksu, chodzi o jego budowę, a dokładniej mówiąc o strukturę mineralną, która pozwala na dokładną pielęgnację stóp. Pumeksy mają różny poziom chropowatości, przeznaczonej do różnego rodzaju usuwania naskórka. Pumeks naturalny, cechuje się zwłaszcza dużymi oczkami, które mają na celu poradzić sobie z większymi i grubszymi zrogowaceniami na stopach i dużo lepiej sprawdzą się osobom, ze znaczącym zapotrzebowaniem do pielęgnowania stóp. To z pewnością dobre rozwiązanie dla osób stęsknionych za gładką i delikatną skórą, z tendencją do rogowacenia.

pumeksy do stóp

Jak używać pumeksu do usuwania zrogowaciałego naskórka?

Wbrew pozorom, warto wiedzieć jak używać pumeksu, aby nie zrobić sobie krzywdy. Przede wszystkim najważniejsza i pierwsza wskazówka to delikatne ruchy, gdyż łatwo można za bardzo naruszyć strukturę zdrowego naskórka. Dodatkowo podczas ścierania, należy wykonywać okrężne ruchy. Pumeksy naturalne, jak wspomniano wcześniej, są przystosowane do tego aby radzić sobie z grubszą skórą i nie ma potrzeby dokładania siły i nadmiernego ścierania bez wyczucia.

U większości osób, pojawia się też pytanie czy martwy naskórek powinien być starty przed namoczeniem czy po. I nie jest to dziwne pytanie, ponieważ porad jest wiele. Nie mniej jednak, jeżeli dopiero zaczynamy jakąkolwiek pielęgnacje z użyciem pumeksu, to warto najpierw namoczyć stopy w kąpieli z solą i olejkiem, przez około 15 minut, a dopiero później zabrać się do pracy. W ten sposób szybciej można poradzić sobie z tym zabiegiem i jest dużo mniejsza szansa na zranienie.

Zalety korzystania z pumeksu

Niezależnie od tego jaki rodzaj tego narzędzia się wybierze, warto pamiętać, że to ma kilka poważnych zalet, które są uniwersalne, a dokładniej mówiąc :

  • posiada znakomite i ogromne właściwości złuszczające
  • przy odpowiednim użyciu, pomaga pozbyć się odcisków
  • pozwala pozbyć się twardych obolałych pięt, i łuszczących się palców
  • pomaga w szybkiej pielęgnacji domowej gdy nie ma możliwości i czasu na wizytę u kosmetyczki
  • może być przechowywany w szafce, pod prysznicem, w szufladzie bez większego kłopotu

O czym pamiętać kupując pumeksy kosmetyczne?

  • regularność to podstawa, bez tego nie pozbędziemy się problemu na dobre
  • delikatność pozwoli na pielęgnacje bez wyrządzania szkody
  • kosmetyk należy dobierać do potrzeb swoich stóp

Często nie doceniamy znanych i powszechnych narzędzi czy rozwiązań, a to właśnie one mogą pomóc nam najszybciej. Pumeksy to przykład rzeczy, która w swojej postaci może zaoszczędzić pieniądze i czas wydany na kosmetyczkę oraz pozwoli na pozbycie się bólu i brzydkiego wyglądu stóp. Wykorzystanie go w domu, jest bardzo proste i bezpieczne, a trzymające nas przez całe dnie nogi, zasługują na odpowiednie zadbanie i relaks i z pewnością odwdzięczą się bezbolesnym chodzeniem i atrakcyjnością.