Pusty róg w pokoju – czym możesz go zapełnić?

pokój

Urządź sobie dżunglę w mieszkaniu

Próbujesz umeblować swój salon lub sypialnię, ale jeden z rogów pomieszczenia świeci irytującą pustką? Nie martw się! Istnieje kilka sposobów na to, aby sprytnie ją wypełnić! Jak zaaranżować wolną przestrzeń w rogu pokoju, tak aby wnętrze dobrze wyglądało? Mamy dla ciebie kilka ciekawych inspiracji!

Rośliny to zawsze dobry pomysł na zapełnienie wolnej przestrzeni w pokoju. A dużo roślin? To jeszcze lepszy pomysł! Jeśli więc masz rękę do kwiatów, przemyśl zagospodarowanie wolnego rogu pokoju skupiskiem zieleni. Jeżeli zaś do tej pory nie miałeś okazji sprawdzić swoich sił w hodowli roślin – zawsze w życiu musi przyjść ten pierwszy raz, prawda? Wolną przestrzeń w kącie pokoju możesz zapełnić efektownym kwietnikiem, na którym zamieszkają twoje zielone, żywe ozdoby. Każdą z nich możesz umieścić w dekoracyjnej donicy pasującej do stylu twojego salonu lub sypialni. Za takim rozwiązaniem przemawia nie tylko aspekt estetyczny, ale również to, że obecność roślin z pewnością wpłynie pozytywnie na samopoczucie domowników – w końcu nic tak nie koi nerwów, jak soczysta zieleń liści!

Co powiesz na kącik czytelniczy?

Nie trzeba wiele, aby w salonie lub sypialni urządzić sobie małą, domową czytelnię. Wystarczy, że na ścianie powiesisz półkę lub kilka półek z książkami, a w wolnym kącie ustawisz lampę i wygodny fotel. Czego więcej potrzeba do szczęścia? Ach tak, kubka gorącej herbaty! Może więc znajdzie się jeszcze odrobina miejsca na niewielki stolik, na którym będziesz mógł odłożyć filiżankę… a może nawet talerzyk z pysznym ciastem?

Postaw na… dekoracje!

Nie masz miejsca na fotel i lampę w kącie, ale jednocześnie irytuje cię pustka zionąca z rogu twojego salonu lub sypialni? Nie martw się, znamy doskonałe rozwiązanie twojego problemu! A gdyby tak tę wolną przestrzeń przeznaczyć na elementy dekoracyjne? Puste ściany możesz zapełnić obrazami lub plakatami, z kolei na podłodze postawić niewielki stoliczek, na którym umieścisz pasujące do twojego wnętrza dekoracje. Tym sposobem wykorzystasz pusty róg do tego, aby dopieścić swój pokój i wzbogacić go o dodatkowe elementy – genialne, prawda?

Artykuł powstał przy współpracy z https://jarstol.eu