Rodzaje bram
Nowoczesne bramy przemysłowe spotkamy w wielu firmach, magazynach, obiektach handlowych i usługowych czy halach produkcyjnych. Solidne i trwałe konstrukcje zabezpieczają przed ograniczeniem strat ciepła i usprawniają komunikację wewnątrzzakładową.
- Bramy szybkobieżne
- Bramy przemysłowe
- Bramy garażowe
Bramy szybkobieżne
Bramy szybkobieżne, zwane również szybkorolowane, znane też pod nazwą kurtyny można otrzymać w firmie RoletyAlu. Żeby zobaczyć w jaki sposób działają warto spojrzeć tutaj www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-szybkobiezne, na stronie znajduje się prezentacja, która idealnie oddaje ich funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Dzięki dużym prędkościom otwierania oraz zamykania nie mamy dużych strat ciepła, a oczekiwanie pod bramą jest krótkie. Idealnie więc nadają się do pomieszczeń w których jest duże natężenie ruchu. Bramy szybkobieżne posiadają funkcję samonaprawialności – tzw. funkcja ZIP. Jeśli dochodzi do wypadnięcia z prowadnic podczas nagłego uderzenia, nie potrzeba ingerencji oraz wzywania serwisu. Kurtyny szybkobieżne posiadają w wersji standardowej fotokomórki lub barierę świetlną, jeden pas przeszkleń i silnik elektryczny. Można je montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a ich montaż jest prosty.
Bramy przemysłowe
Bramy zwijane przemysłowe najczęściej stosowane są w warsztatach samochodowych, magazynach, halach produkcyjnych oraz obiektach handlowo-usługowych. Dzięki trójfazowemu silnikowi elektrycznemu, jaki jest w nich montowany, działają długo i bezproblemowo. Każde zamówienie złożone w firmie RoletyAlu www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-zwijane-przemyslowe jest przygotowywane indywidualnie, tak by brama była idealnie dopasowana. Do wyboru gama kolorów poprzez odcienie popieli, brązy, czerwienie, beże oraz z wzorem drewnopodobnym.
Bramy garażowe
Przyjrzyjmy się również bramom segmentowym http://www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-segmentowe, które są doskonałym rozwiązaniem dla przydomowych garaży. Bramy segmentowe otwierają się pionowo, pozostając pod stropem, oszczędzając tym samym miejsce w garażu. Mogą być instalowane w każdym otworze, a wyboru koloru można dokonać z szerokiej gamy barw. Odporne są na działanie warunków atmosferycznych dzięki budowie z konstrukcji warstwowej, tzw. sandwich (pomiędzy dwoma płatami ocynkowanej blachy, znajduje się warstwa izolacyjna z pianki poliuretanowej). Aby brama się swobodnie otwierała, musimy mieć w garażu nadproże od 15 do 25 cm, oraz wolną przestrzeń pod sufitem z minimalną głębokością równej całkowitej wysokości bramy segmentowej.
Przy wyborze bram zwijanych, bram segmentowych czy bram szybkobieżnych warto skonsultować zamówienie z doradcą, aby unikną pomyłek, źle wymierzonych otworów etc. Lepiej zapytać konsultanta, jak dokładnie wymierzyć otwór bramy, przemyśleć, czy przestrzeń, jaka pozostanie nam po zamontowaniu bramy wystarczy na zaparkowanie pojazdu. Im szersza brama, tym nasz komfort parkowania się zwiększa.