Skup złomu Szczecin

Skup złomu Szczecin

Podczas remontu lub przeprowadzania prac porządkowych na terenie posesji bardzo często możemy natrafić na metalowe przedmioty, które nie koniecznie będą nam potrzebne w przyszłości. W takiej sytuacji zdecydowaną większość złomu metalowego możemy sprzedać lub oddać do skupu złomu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, kiedy i gdzie warto oddać złom oraz jakie są możliwości jego sprzedaży, sprawdź koniecznie ten artykuł.

W Szczecinie istnieje wiele skupów złomu, które są ulokowane zarówno blisko centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. To jaki skup będzie miał dla nas korzystną cenę, zależy od wielu czynników, w tym ilości samego złomu i formy jego odbioru. Wiele skupów złomu w centrum Szczecina prowadzi swoją działalność w zawężonej formie, skupiając się głównie na odbiorze surowca o większej wartości rynkowej za kilogram. Mowa tu o skupach złomu, które skupują głównie metale kolorowe jak miedź, brąz, mosiądz, aluminium czy ołów. Cena tych metali kolorowych jest znacznie wyższa od ceny kilograma stali, co przekłada się na mniejszą ilość powierzchni magazynowej, która w centrum miasta jest wyższa niż na jego obrzeżach.

W przypadku skupów złomu, które są ulokowane w większej odległości od centrum, bardzo często mamy do czynienia z dużymi firmami, które dysponują nie tylko dużym placem magazynowym, ale również bardzo mocno rozbudowaną infrastrukturą w skład której wchodzą między innymi wagi samochodowe, kontenery do przewozu złomu, dźwigi samojezdne, samochody ciężarowe do transportu i załadunku złomu, wywrotki, bocznice kolejowe czy nabrzeża przeładunkowe do załadunku dużej ilości surowca.

Skup złomu Szczecin

Szczecin jest miastem wojewódzkim, w którym znajdziemy wiele firm specjalizujących się w skupie, sprzedaży oraz wstępnej obróbce złomu. Jedną z takich firm jest “Skup złomu Grzegorz Kubacki”, który istnieje na rynku od ponad dwudziestu lat i świadczy bardzo mocno rozbudowane usługi w zakresie skupu i sprzedaży złomu. To, co wyróżnia firmę “Skup złomu Grzegorz Kubacki” na tle innych firm z tej samej branży na terenie Szczecina to przede wszystkim lokalizacja, oferta i doświadczenie. Skup złomu Grzegorz Kubacki jest ulokowany kilka minut od centrum Szczecina. Lokalizacja firmy pozwala obsługiwać nawet największe zamówienia, jeśli chodzi o skup, sprzedaż czy sam przeładunek złomu. Firma dysponuje ogromnym placem przeładunkowym, którego powierzchnia przekracza pięć tysięcy metrów kwadratowych. Do dyspozycji klientów jest również bocznica kolejowa oraz nabrzeże przeładunkowe. Sam skup złomu w Szczecinie jest wyposażony w nowoczesną wagę ciężarową, dźwigi samojezdne oraz specjalistów w obróbce złomu. Firma oferuje również możliwość skorzystania z ponad 160 kontenerów do przewozu złomu, 8 pojazdów do transportu złomu, w tym dwóch pojazdów HDS, które pozwalają załadować złom bezpośrednio u klienta, bez konieczności wynajmowania osobnego pojazdu do załadunku.

Skup złomu – rodzaje metali żelaznych i nieżelaznych, jakie możemy sprzedać

Pod pojęciem złomu kryją się metalowe przedmioty, które możemy poddać procesom recyklingu. Recykling złomu to wszelkiego rodzaju działania, których głównym celem jest przetworzenie złomu i odzyskanie z poddanego obróbce odpadu jak najwięcej czystego surowca. W ten sposób jesteśmy w stanie zamienić złom w produkt, który nadaje się do ponownego przetopienia i wtórnego wykorzystania. Pod powszechnie funkcjonującym pojęciem złomu kryje się rozbudowana struktura kategorii, których filarem jest złom stalowy, złom żeliwny i złom metali nieżelaznych.

Złom stalowy

Złom stalowy zalicza się do głównych kategorii w kwalifikacji złomu i składa się z dwóch podkategorii. Pierwszą kategorią złomu stalowego jest złom wsadowy, który jako surowiec wtórny nadaje się bezpośrednio jako wsad do pieców hutniczych bez konieczności poddawania go obróbce mechanicznej lub termicznej. Drugą kategorią złomu stalowego jest złom niewsadowy, który przed wykorzystaniem go w piecu hutniczym wymaga dodatkowej obróbki mechanicznej lub termicznej.

Złom żeliwny

Złom żeliwny, podobnie jak złom stalowy jest podzielony na dwie główne kategorie, które definiują jego pochodzenie. Pierwszą grupą złomu żeliwnego jest złom żeliwny handlowy, określany również mianem żeliwa białego, które możemy najczęściej spotkać w instalacjach sanitarnych. Drugą grupą złomu żeliwnego jest złom żeliwny maszynowy, określany również jako żeliwo ciemne. Ten rodzaj żeliwa możemy najczęściej spotkać w korpusach silników.

Złom metali nieżelaznych

Trzecią kategorią w głównym podziale jest złom metali nieżelaznych, w skład którego wchodzą takie metale nieżelazne jak aluminium, miedź, cynk, mosiądz, ołów i brąz. Wszystkie metale nieżelazne są bardzo często spotykane i demontowane w czasie remontu domu, mieszkania czy budynku. Wszelkiego rodzaju instalacje elektryczne i sanitarne bardzo często w dużym procencie składają się z metali nieżelaznych, które mają atrakcyjną cenę za kilogram surowca na skupie złomu.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o cenach złomu, sprawdź koniecznie skup złomu w Szczecinie, gdzie do dyspozycji jest ponad pięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni składowej i przeładunkowej, dźwigi samojezdne, waga ciężarowa, pojazdy ciężarowe do transportu złomu, w tym HDS oraz bocznica kolejowa i nabrzeże przeładunkowe.