Skuteczne mycie podłóg w praktyce

mycie podłóg

Mycie podłóg z pozoru może wydawać się łatwym zadaniem. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, jak myć podłogę, aby nie pozostawały na niej smugi. Sam mop i woda mogą nie wystarczyć do utrzymania podłóg w idealnej czystości. Istotnym elementem jest tutaj odpowiednio dobrany detergent i zastosowanie kilku przydatnych wskazówek.

Dobry mop to podstawa

Wybór odpowiedniego mopa to fundament efektywnego mycia podłogi. Najszybciej zużywają się mopy sznurkowe i z tego powodu bardzo często trzeba wymieniać końcówki. Najlepszym wyborem będzie tutaj mop płaski lub inwestycja w mop parowy. Technika mycia podłóg nie ma właściwie większego znaczenia. Jedynym, o czym warto pamiętać to fakt, że do mycia podłogi powinno się używać zimnej wody. Ciepła woda, zmieszana z detergentem, szybciej wysycha i bardzo często pozostawia na powierzchni smugi.

Jak myć podłogę drewnianą?

Mycie podłogi drewnianej wymaga codziennej troski. Podłogi drewniane to specyficzny typ powierzchni, który jest wrażliwy na wszelkie uszkodzenia. Utrzymanie w czystości podłogi wykonanej z naturalnego drewna może stanowić spore wyzwanie. Należy tutaj pamiętać przede wszystkim o dobrym wykręceniu mopa, ponieważ podłogi drewniane nie tolerują nadmiaru wody. Jeśli chodzi o środki do czyszczenia, warto postawić na te, które są dedykowane wyłącznie drewnianym podłogom. W sytuacji, gdy na podłodze drewnianej znajdują się uporczywe zabrudzenia, można posiłkować się wodą z dodatkiem delikatnego płynu do mycia naczyń.

Skuteczne mycie płytek podłogowych

W przypadku płytek ceramicznych nie ma aż takich wymogów co do ich mycia, ponieważ jest to podłoga odporna na zabrudzenia. Wystarczającym rozwiązaniem, aby utrzymać płytki podłogowe w czystości, jest mycie ich woda z uniwersalnym płynem do mycia podłóg. Jeśli jednak na płytkach podłogowych znajdują się trudne do usunięcia zabrudzenia, warto zastosować środek czyszczący o odczynie kwasowym.

Czym myć panele podłogowe?

Do produkcji paneli podłogowych używa się materiałów drewnopochodnych. Ze względu na fakt, że przyciągają one kurz, warto myć panele regularnie. Do mycia paneli podłogowych nie powinno się stosować szczotek, ponieważ mogą one uszkodzić ich delikatną powierzchnię. Podobnie, jak w przypadku podłóg drewnianych, podczas mycia paneli podłogowych warto posłużyć się dedykowanym do nich preparatem. Należy pamiętać również o tym, że panele powinny być myte zgodnie z kierunkiem ich ułożenia na podłodze. Dzięki takiej metodzie czyszczenia ewentualne smugi będą na nich mniej widoczne.

Skuteczne mycie podłóg z produktami marki Ludwik Ekologiczny

Dla klientów, którzy poszukują odpowiedniego środka czyszczącego do podłóg, marka Ludwik Ekologiczny oferuje płyn uniwersalny o zapachu zielonej herbaty i jaśminu. To produkt wielozadaniowy, który z powodzeniem może zastąpić kilka różnych detergentów. Najczęściej stosowany jest do mycia podłóg oraz powierzchni w kuchni i łazience. Świetnie radzi sobie z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami i co ważne – jest bezpieczny dla powierzchni drewnianych. Doskonale usuwa tłuszcz, kurz i różnego rodzaju zabrudzenia, pozostawiając czyste i lśniące powierzchnie. Płyn uniwersalny Ludwik Ekologiczny jest biodegradowalny, łagodny dla skóry dłoni i nie zawiera w sobie szkodliwych substancji. Jego receptura uwzględnia zatem troskę o środowisko i zdrowie konsumenta, co potwierdza certyfikat EU Ecolabel.