strefa malucha

Urządzanie pokoju dla dziecka to podążanie za potrzebami i oczywiście trendami. W efekcie przestrzeń zachwyca designerskimi rozwiązaniami, meblami idealnie dopasowanymi do oczekiwań maluchów i dorosłych. A te oczywiście są płynne, bo dzieci rosną, ewoluują ich gusta, a także sposób spędzania czasu, aktywności i zainteresowań. I dlatego właśnie pokoje najmłodszych i tych nieco starszych najszybciej się zmieniają.

  1. Co musi być w pokoju dziecka?
  2. Najważniejsze jest łóżko

Co musi być w pokoju dziecka?

Przede wszystkim oczywiście odpowiednie meble dziecięce. To istotne, by miały niezbędne atesty, wyglądały atrakcyjnie, były funkcjonalne, trwałe i bezpieczne. Duże wymagania stawiamy przed meblami, ale w wielu miejscach będą one narażone na szereg różnych czynników i z pewnością doświadczą energii najmłodszych oraz wielu szalonych pomysłów. Dlatego muszą być odporne oraz odpowiednio zaprojektowane. Warto sprawdzić, co w ofercie ma na przykład producent Kocot Kids specjalizujący się w przygotowywaniu nowoczesnych kolekcji dla dzieci. Inspirowane skandynawskim stylem oraz wykorzystujące atrakcyjne grafiki stają się wyjątkową ozdobą każdego pokoju. Zachwycają i dzieci, i dorosłych, a różnego rodzaju dodatki pozwalają wyczarować wymarzony klimat – dokładnie taki, jak chcesz.

Najważniejsze jest łóżko

Oczywiście zawsze najważniejszym meblem są łóżka dla dzieci. To przestrzeń do odpoczynku, która staje się również miejscem zabawy, aktywności, relaksu i nauki. To azyl bezpieczeństwa, który oczywiście jest warunkiem niczym niezakłóconego zdrowego i komfortowego snu. Dlatego właśnie to łóżko jest najważniejsze i od niego powinniśmy zacząć umeblowanie pokoju dla najmłodszych i tych nieco starszych.

Idealne łóżko dla chłopca musi być nie tylko ładne, ale też praktyczne. Poza tym musi odpowiedzieć na potrzeby i być dopasowane do wieku – a raczej wzrostu dziecka. Jeśli nie dysponujesz dużym pokojem, warto zdecydować się na modele rozkładane lub antresole, które w pewien sposób oszczędzają miejsce. Oczywiście wielkość łóżka powinna być zależna od wieku malucha, bo inne potrzeby ma roczniak, a inne przedszkolak czy też uczeń. Warto poza tym zadbać o to, by kolorystyka i różnego rodzaju motywy również wpisywały się w gust pociechy. I dlatego często łóżka dla dziewczynek będą się różnić od tych dla chłopców, choć granice są dość umowne i może się zdarzyć, że mała królewna będzie marzyć o meblach z samochodami. Zawsze jednak jakość wykonania i komfort są priorytetowe, a to docenią wszyscy domownicy.