Trzy cechy dobrego kontenera na gruz

Praktyczny i wytrzymały kontener na gruz powinien być zbudowany z solidnych surowców. Dodatkowe cechy takiego pojemnika to odpowiednie wymiary oraz duża mobilność. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru kontenera, to ilość i rodzaj posiadanych odpadów oraz cena takiego produktu. Jakie cechy powinien mieć funkcjonalny pojemnik na gruz? Oto trzy ważne wskazówki!
Odpowiednio dobrane gabaryty kontenera na gruz
Kontener na gruz może być dostarczony na działkę inwestora w kilku dostępnych wymiarach. Wybierając pojemnik, należy więc przemyśleć, ile dokładnie odpadów znajduje się na posesji lub budowie. W ofercie firm, które udostępniają tego typu akcesoria, są kontenery w przykładowych wymiarach od około 2 m³ do około 16 m³. Jak zatem wybrać wielkość takiego zbiornika?
Najlepszym posunięciem jest wybór kontenera na gruz o jak najmniejszych wymiarach. Należy jednak uniknąć pomyłki uniemożliwiającej sprawne pozbycie się całego materiału. W tym przypadku warto znaleźć balans pomiędzy ilością posiadanych odpadów a wielkością pojemnika. W celu uzyskania takiego kompromisu trzeba skonsultować się z firmą, która fachowo doradzi w tej kwestii.
– Odpowiednia wielkość kontenera na gruz powinna zostać skonsultowana z fachowcami. Dobrze dopasowany pojemnik spełni wymogi użytkowników podczas całego procesu wyburzania lub remontu. W razie potrzeby można także skorzystać z dodatkowych zbiorników, jednak warto, aby pierwotnie zamówiony zasobnik był wystarczający. Podając fachowcom wymiary pomieszczenia, w którym ma być przeprowadzony remont, można oczekiwać wiarygodnej opinii, która ułatwi dopasowanie gabarytów kontenera – informuje pracownik firmy SAWO GRUZ ze Zgierza.
Kontener na gruz czysty i kontener na gruz zmieszany
Kontener na gruz może być przeznaczony do przechowywania odpadów czystych lub zmieszanych. W pierwszym przypadku umieszcza się w takim pojemniku wyłącznie tynki, cegły, kamienie, beton, piasek, dachówki oraz ceramikę.
Pojemnik na gruz zmieszany umożliwia przechowywanie odpadów takich, jak folie malarskie, opakowania PET oraz inne surowce sztuczne używane podczas remontu lub budowy. Warto jednak wiedzieć, że nie powinny one przekraczać około 5% wszystkich umieszczonych w kontenerze elementów.
Wielu inwestorów uważa, że zbiorniki na gruz zmieszany są bardziej praktyczne, jednak wywóz odpadów czystych okazuje się znacznie tańszy niż pozbycie się zróżnicowanych śmieci budowlanych.
Odpowiednia struktura i konstrukcja kontenera na gruz
Kontener na gruz musi spełniać bardziej zaawansowane wymogi, niż ma to miejsce w przypadku innych pojemników na odpady. Grube i wytrzymałe ściany to bardzo istotna cecha takiego zbiornika.
Funkcjonalne kontenery mają także praktyczne haki, które umożliwiają ich wciągnięcie na dowolny środek transportu. Mobilność jest w tym przypadku bardzo ważną cechą, która sprawia, że wywóz ciężkich nieczystości jest mniej problematyczny.