Z czego zrobić trawnik?

trawnik

W celu cieszenia się pięknym trawnikiem konieczne staje się zwykle wysianie nasion do odpowiednio przygotowanego podłoża. Niezbędny jest także nawóz, trzeba regularnie podlewać rośliny. Minie trochę czasu, aż w końcu zrobi się zielono. Potem konieczne stanie się regularne przycinanie trawnika i przeprowadzanie szeregu zabiegów pielęgnacyjnych. Trawnik może zostać rozkopany przez psa lub nawet kreta, problemem są także chwasty, niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Warto wobec tego pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu, jakim jest układanie sztucznej trawy. Będzie to świetna opcja do ogrodu, na balkon i taras.

Sztuczna, ale nie gorsza, czyli wiecznie zielony trawnik

Sztuczna trawa do ogrodu to uniwersalne rozwiązanie, sprawdzi się ona wszędzie. Można cieszyć się pięknym trawnikiem, zielonym nawet w okresie jesienno-zimowym. Koniec z wysuszonymi obszarami, które zostały wręcz wypalone przez ostre promienie słońca. Nie trzeba niczego podlewać i marnować wody. Prace pielęgnacyjne związane z utrzymaniem trawnika w nienagannym stanie pochłaniają mnóstwo czasu, pieniędzy i energii. Idealny trawnik jest w zasięgu ręki, można go zamówić nawet przez internet. Duży wybór ułatwia dobranie sztucznej murawy do jej przeznaczenia i osobistych preferencji.

Na stronie dostępnej pod linkiem https://trawa-krajobrazowa.pl/ można zaopatrzyć się w różnego rodzaju trawy, czyli z rolki, na ścianę, do ogródka, na boisko, plac zabaw, tereny zielone i rekreacyjne, wysokie lub niskie, na balkon i taras. Syntetyczny trawnik można porównać w pewnym stopniu do dywanu. Po raz pierwszy pojawił się w drugiej połowie XX wieku na stadionie piłkarskim. Do produkcji sięgnięto po włókna polipropylenowe. Płaska powierzchnia ułatwiła poruszanie się po boisku, zapewniła lepsze kontrolowanie piłki. Postęp technologii pozwolił na ulepszenie sztucznej murawy, zwiększenie jej walorów użytkowych i estetycznych.

Czy sztuczna trawa ogrodowa to dobry wybór?

Sztuczna trawa jest niezwykle wytrzymała, nie traci swoich właściwości nawet na skutek intensywnej eksploatacji, oddziaływania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Można ją z łatwością czyścić za pomocą myjki wysokociśnieniowej. Do pozbycia się zabrudzeń służy zwykły odkurzacz, można również użyć szczotki, wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Nie trzeba stosować żadnych specjalistycznych środków. Sztucznej Murawie nie zagraża długotrwała susza, chwasty ani rozmaite szkodniki. Syntetyczny trawnik będzie piękną dekoracją nawet w miejscach bardzo nasłonecznionych i zacienionych. Nie wymaga koszenia ani nawożenia.

Rozmaite zabrudzenia i liście wystarczy wygrabić lub wyssać rurą odkurzacza. Założenie trawnika z rolki jest niezwykle proste i szybkie, każdy sobie z tym poradzi samodzielnie. Trawnik można dociąć zgodnie ze swoimi potrzebami, dopasować idealnie do kształtu nawierzchni. Do złudzenia przypomina naturalną trawę. Jeśli ktoś chce mieć ładny trawnik przez cały rok, wiecznie zielony, to warto zainteresować się sztuczną murawą. Będzie to świetna opcja na taras, balkon i do ogrodu. Na placach zabaw, boiskach i obszarach do sportu także idealnie sprawdza się trawa z tworzywa sztucznego.