10 uniwersalnych narzędzi, które warto mieć w domu. Przydadzą się w wielu sytuacjach!

narzędzia

Drobna domowa usterka może spotkać każdego. Zanim sięgniesz po telefon, by zadzwonić po fachowca, sam spróbuj rozwiązać dany problem. Pomocne do tego mogą okazać się podstawowe narzędzia, które każdy w domu powinien mieć. Nie trzeba być majsterkowiczem z zamiłowania, by sprawić sobie kompletną skrzynkę narzędzi niezbędnych w razie awarii. Co zatem powinno się w niej znaleźć?

Czym kierować się przy wyborze narzędzi?

Szukając odpowiednich narzędzi dla siebie, można się spotkać z produktami z różnych półek cenowych. Przy pierwszych zakupach nie ma potrzeby wyboru narzędzi pochodzących od najdroższego producenta, zwłaszcza jeśli mamy zamiar korzystać z nich tylko okazjonalnie. Skompletowanie całego zestawu na początek to i tak spory wydatek, dlatego lepiej wybierać pośród produktów ze środkowej półki cenowej, tam również znaleźć można solidne narzędzia znanych i polecanych marek. Najtańsze zamienniki to również kiepski wybór. Takie narzędzia najczęściej wyróżniają się słabą jakością. Nie ma sensu zatem kupować czegoś, co użyjemy tylko raz bądź dwa razy. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup gotowej skrzynki z narzędziami, gdzie z reguły wszystko, co niezbędne do wykonania drobnych napraw w domu powinno się znaleźć. Niezależnie czy planujesz zakup osobnych narzędzi, czy kompletnej skrzynki, wszystkie niezbędne sprzęty znajdziesz w sklepie https://tooles.pl/.

Jakie narzędzia warto mieć w swoim domu?

Podstawowy zestaw niezbędnych narzędzi w każdym domu powinien składać się z takich elementów jak:

  1. młotek – niewielkich rozmiarów, ważne by jego trzonek był na stałe przytwierdzony do obucha,
  2. kombinerki – znane również jako obcęgi; kombinerki to niezwykle przydatne narzędzie do wyciągania krzywo wbitych gwoździ lub innych przytwierdzonych przedmiotów,
  3. metrówka – składana bądź wysuwana; może okazać się przydatna w momencie przemeblowania bądź wymiany mebli, kiedy konieczne staje się zmierzenie ścian,
  4. taśma izolacyjna – niezbędna do zabezpieczenia przewodów elektrycznych i nie tylko,
  5. nóż do tapet – najlepiej z wysuwanym ostrzem,
  6. zestaw kluczy – najlepiej by składał się z kluczy płaskich, nasadowych, nastawnych oraz oczkowych,
  7. śrubokręty – z różnego rodzaju końcówkami,
  8. poziomica – przydatna nie tylko podczas remontu, ale również przy poprawnym ustawieniu pralki bądź lodówki,
  9. wkrętarka – z jej pomocą skręcanie mebli czy odpowiednio mocne dokręcanie śrub będzie o wiele łatwiejsze,
  10. wiertarka – najlepiej zainwestować w taką z funkcją udaru; nadaje się ona do zdecydowanie większej ilości twardych nawierzchni.

Jak przechowywać narzędzia?

Składowanie narzędzi jest równie ważną kwestią, jak ich wybór. Aby jak najdłużej służyły, należy zadbać o ich odpowiednie miejsce przechowywania. Zakup odpowiednio dużej skrzynki to najlepsze rozwiązanie, które nie wymaga też wiele miejsca. Dodatkowo mamy pewność, że wszystkie narzędzia mamy zgromadzone w jednym miejscu, co eliminuje problem poszukiwań odpowiedniego klucza w razie niespodziewanej awarii. Właściciele garażu bądź własnego warsztatu mogą postawić na wygodne regały, gdzie będą mieć stały dostęp do wszystkich niezbędnych im narzędzi.