Aranżacja minimalistyczna, czyli całkowita rezygnacja z dodatków?
Minimalizm zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, w końcu wnętrza utrzymane w takim charakterze wyglądają naprawdę pięknie i estetyczne, a także, wbrew pozorom przytulnie. Ale minimalizm to nie tylko wnętrza skandynawskie. Czym charakteryzuje się styl minimalistyczny we wnętrzach?
Cechy stylu minimalistycznego
Jedną z charakterystycznych cech jest rezygnacja z nadmiernego zdobnictwa, za to lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie prostych, geometrycznych kształtów. Minimalizm w aranżacji wnętrz to przede wszystkim klasyczne, proste w formie i funkcjonalne meble, a także rezygnacja z nadmiernych bibelotów. Wbrew pozorom rezygnacja z dodatków i gadżetów w mieszkaniu wcale nie oznacza nudy, wręcz przeciwnie, o czym więcej przeczytać można tutaj https://www.galameble.com/blog/minimalistyczne-meble-wypoczynkowe/.
Odpowiednio dopasowane meble, ale także naturalne, jasne kolory pozwalają uzyskać harmonijne, uporządkowane wnętrze, co sprzyja temu, by w domu móc odpocząć i zregenerować siły. Stawiając na minimalizm w aranżacji zyskać można naprawdę wyjątkowe i eleganckie wnętrze.
Sięgając do korzeni można doszukiwać się początków stylu minimalistycznego w filozofii japońskiej, której podstawą jest równowaga i prostota życia.
Minimalizm to ograniczenie, a nie rezygnacja z dodatków
Nawet gdy zdecydujemy się na urządzenie mieszkania czy domu w minimalistycznym charakterze to nie oznacza, że z dodatków należy całkowicie zrezygnować. Należy je wykorzystywać mądrze i z umiarem. Podstawą jest odpowiednie dopasowanie elementów, postawienie na materiały naprawdę wysokiej jakości. Decydując się na dodatki w takim wnętrzu każdy wybór należy dokładnie przemyśleć, aby utrzymać prostotę aranżacji.
Dla miłośników koncepcji minimalizmu oraz dodatków zaproponować można pewne elementy, które delikatnie podkreślą osobiste preferencje gospodarza. Odpowiednio dopasowane narzuty lub poduszki nie kłócą się z minimalistyczna aranżacją, ważne jednak, aby były wykonane z materiałów wysokiej jakości, w myśl zasady – nie ilość, a jakość ma znaczenie!