Aranżacja salonu – postaw na nowoczesne meble

salon

W sklepie 9design znajdziesz stylowe, zgodne z najnowszymi trendami wnętrzarskimi nowoczesne meble do salonu. Modne umeblowanie stanowi nie tylko praktyczny, ale również efektowny element wykończenia pomieszczenia. Nowoczesne aranżacje pasują do każdego wnętrza. Sprawdzą się zarówno w niedużych salonach w małych mieszkaniach, jak również w przestronnych wnętrzach dużego domu.

Nowoczesny styl we wnętrzach pozwala na uporządkowanie przestrzeni oraz skupienie się na jej najistotniejszych elementach. Dobrze zaaranżowane pomieszczenie utrzymane w tej stylistyce wydaje się jasne i przestrzenne, nawet jeśli w rzeczywistości ma małe wymiary. Nowoczesność we wnętrzach często kojarzona jest z minimalizmem, ale czasami warto przełamać tę konwencję, dodając elementy i akcesoria z innej stylistyki. W ten sposób możesz uzyskać niebanalny, nieco eklektyczny wystrój pomieszczenia.

Nowoczesne meble do salonu – czyli jakie?

Styl nowoczesny opiera się na prostocie. Dlatego nowoczesne meble do salonu zazwyczaj cechują się nieskomplikowanymi formami oraz stonowaną kolorystyką. Podstawą są eleganckie sofy dwu- lub trzyosobowe o prostej konstrukcji, dostępne w kolorze białym, szarym, beżowym czy czarnym. Alternatywą są wygodne narożniki, które świetnie sprawdzą się zwłaszcza w dużych salonach. Możesz je ozdobić kolorowymi lub wzorzystymi poduszkami. Jeśli lubisz, aby meble były nie tylko eleganckie i wygodne, ale również praktyczne, zdecyduj się na kanapy z funkcją spania. To przydatne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy nie masz w mieszkaniu dodatkowej sypialni dla gości.

Półki, regały i komody do salonu

Ważnym elementem nowoczesnego salonu są zabudowy ścienne. To lekkie, modne, często ażurowe meble, znacząco odbiegające pod względem stylu od masywnych, ciężkich meblościanek. Polecaną propozycją są modele o prostej, geometrycznej konstrukcji zbliżonej w formie do kwadratów i prostokątów. Możesz zdecydować się jedynie na sofę lub też na kanapę wraz z fotelami. Najlepiej, aby były one częścią kompletu. Wtedy masz pewność, że będą znakomicie pasowały do zestawu wypoczynkowego.

Komody, półki czy regały stanowią estetyczny wizualnie, a przy tym bardzo praktyczny element wyposażenia pomieszczenia. Możesz na nich umieścić m.in. książki, płyty, ramki ze zdjęciami bliskich albo ważne pamiątki.

Stoły i krzesła

Jeśli Twój salon ma pełnić dodatkowo funkcję jadalni, zdecyduj się na duży, kilkuosobowy stół oraz wygodne krzesła. Jeżeli natomiast ma służyć przede wszystkim do odpoczynku oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi, wybierz mniejszy stolik kawowy albo szeroką ławę.