Blacha trapezowa na altanę

altana

W obecnych czasach możemy zauważyć trend na zakup działki rekreacyjnej. Decydują się na to najczęściej mieszkańcy dużych miast, którzy tęsknią za zielenią i bliskością natury. Sam zakup to jednak nie wszystko. Zarośnięta działka, trawnik pokryty chwastami i rozpadająca się altanka – nie zachęcają do odpoczynku. Jeśli chcemy uzyskać piękną i zadbaną przestrzeń, należy poświęcić trochę czasu na pielęgnację ogrodu i remont altanki czy domku letniskowego.

Altana i domek letniskowy – pomysł na aranżację

Jak zagospodarować działkę rekreacyjną? Najważniejszy jest plan i aranżacja działki. Musimy się zastanowić co lubimy, czego oczekujemy i jak chcemy spędzać czas na naszej działce. Jedni uwielbiają pracę w ogródku i większy obszar poświecą na uprawę warzyw i owoców. Inni natomiast wolą postawić mały basen i zbudować większą altanę, by zorganizować miejsce do grilla i spotkań towarzyskich. 

Nawet najpiękniejszy ogród nie zrekompensuje braku domku letniskowego czy altany. Warto  posiadać domek, ponieważ daje schronienie przed deszczem i upałem. Dlatego ważna jest jego odpowiednia konstrukcja i solidne zadaszenie. Idealnie nadaje się do tego blacha trapezowa, ponieważ jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i tanie. Blachy mają różne wykroje i kolory, więc można wybrać wzór odpowiedni do budynku. Blacha trapezowa jest trwała, solidna i odporna na różne warunki pogodowe.

W takim domku letniskowym możemy przechowywać:

  • sprzęty ogrodnicze,
  • grilla,
  • stolik i krzesła,
  • leżaki,
  • narzędzia,
  • konewki,
  • nasiona i wiele innych.

Najlepszy materiał na altanę

Jeśli chodzi o wybór konstrukcji altany – króluje drewno. Wiąże się ono jeszcze bardziej z naturą i pięknie pachnie. Dobrze zaimpregnowane drewno może przetrwać nawet wiele lat. Każda taka altanka z drewna wpisze się ciekawie w małą architekturę ogrodową. Sama konstrukcja to nie wszystko. Altana ma jeszcze w składzie: zadaszenie, ławy, drzwi i okna. Możemy sami zaprojektować wygląd naszej altany, tak by była niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.