Sofy ogrodowe w stylu marynistycznym

sofy ogrodowe

Styl marynistyczny szturmem wdarł się na jedno z czołowych miejsc wśród nowoczesnych aranżacji wnętrz. To połączenie charakterystycznej kolorystyki, niebieskiego, turkusu, bieli i granatu z szarością i beżem. To także niebanalne meble, w tym sofy ogrodowe.

Nie ma jednej spójnej definicji stylu marynistycznego, a jego miłośnicy jednogłośnie wymieniają jedną z najważniejszych cech, jaką jest nawiązanie do wnętrz statków i jachtów, nadmorskich kurortów albo łodzi rybackich. Stąd też miękkie, płócienne poduszki, plecione konstrukcje oraz zastosowanie elementów drewnianych, metalowych, technorattanu oraz wikliny w produkcji mebli takich jak sofy ogrodowe.

Styl marynistyczny – co to jest?

Ten, kto uwielbia morze, ocean i długie godziny spędzone nad wodą w codziennym życiu często też poszukuje nietuzinkowych mebli i dekoracji, które pozwolą mu przywołać w pamięci miłe wspomnienia. Styl marynistyczny powstał z myślą o takich osobach i jest wyrazem fascynacji wodą i wszystkim, co z nią związane. To stylowe meble i wiele ciekawych dodatków, które wzbogacą twój ogród.

Sofy ogrodowe w stylu marynistycznym to wygodne, przestronne siedziska na solidnym, drewnianym, rattanowym lub technorattanowym stelażu. Podobnie jak siedzenia na jachcie i na statkach, tak i tu charakteryzują się one wysoką wytrzymałością na niszczące czynniki zewnętrzne, jak wahania temperatury, intensywne światło słoneczne oraz duża wilgotność. 

Do ogrodu, na taras, do altany

Nowoczesne, kilkuosobowe sofy marynistyczne to eleganckie meble, dobre nie tylko do ogrodu, ale też na taras czy do ogrodu zimowego. To trwałe, praktyczne rozwiązanie dla domu i biznesu – możesz je też wkomponować do namiotu weselnego dla nowożeńców albo zaadaptować jako dodatkowe miejsce w ogródku piwnym dla twoich gości.

Sofy tego typu pozwolą w pełni zrelaksować się i wypocząć w gronie najbliższych i przyjaciół. Wkład w postaci materaca oraz poduszek możesz bez problemu wymieniać, jeśli uznasz, że są już zbyt mocno wyeksploatowane. 

Sofy marynistyczne wybierzesz na Meble.pl

Już nie musisz głowić się, jak dotrzeć do najciekawszych propozycji mebli ogrodowych. Sofę marynistyczną kupisz na meble.pl. W sklepie online masz do wyboru różne opcje i komfortowe siedziska w kolorystyce dopasowanej do ogrodu. Są tu stylizacje morskie, takie jak Sofa ogrodowa Florencja, Aloha i 3-osobowa Calypso, które będą udaną inwestycją na wiele lat. Możesz też stworzyć aranżację à la jacht dzięki zestawowi szezlongów ogrodowych C-Pelikan. 

Na meble.pl dobierzesz kolorystykę i materiał wykonania sofy. Postaw na szarości, czerń oraz beże, by uzyskać nietuzinkowe efekty – kolor, markę i zakres cenowy wybierzesz w prosty sposób, klikając w poszczególne pola wyszukiwarki dostępnej na stronie. Możesz też określić precyzyjnie wymiary mebla, jego długość, głębokość i potrzebną szerokość. Meble.pl to miejsce, gdzie czekają na ciebie niebanalne propozycje marynistyczne od znanych projektantów, jak Halmar, Be Pure, Bizzotto, Domitalia czy Bello Giardino.